To nejhorší už máme za sebou, věří Michal Zakuťanský

Petr Sobol, 05.11.2015 Má vizitku vyhlášeného střelce. A v sobotním zápase se Šternberkem to potvrdil. Michal Zakuťanský dal dva góly a nasměroval tým k výhře. Do třetí třetiny už ale nezasáhl. Co se stalo?

Tento článek patří k zápasu ORL - STE 4:1
Po třech zápasech bez vítězství jste konečně zabrali. Byla to úleva?

Tak asi každý nerad prohrává, takže úleva to byla, že se podařilo naplno bodovat.

Byl před zápasem cítit větší tlak?

Všichni jsme chtěli už konečně vyhrát, hlavně pro lidi, kteří na hokej chodí. Výkony, které jsme předváděli poslední zápasy, určitě nebyly podle našich představ, ale nějaký tlak jsem nepociťoval.

Dali jste sice čtyři góly, spoustu dalších šancí jste ale zahodili. Jak to, že se teď v koncovce tak trápíte?

Nevím, čím to může být. Možná, že se na zakončení nesoustředíme jako na začátku sezóny a čekáme, že si soupeř dá góly sám.

Vy sám jste k výhře pomohl velmi dobrým výkonem a dvěma góly. Ty pro vás byly premiérové v sezoně. Jste za ně hodně rád?

Tak každý gól, který pomůže mužstvu, je pro mě důležitý, takže jsem za ně rád. Byl to výsledek hry celé pětky, pak je jedno, kdo ten gól dá.

Letos jste zasáhl jen do tří zápasů. Čím to?

Neměl jsem vyřízené hostování z mého klubu, kde mám registraci…

Věříte, že se sobotní výhrou zase odrazíte k lepším výkonům?

Tak snad to nejhorší už máme za sebou a teďka se můžeme jen zlepšovat. Takže věřím, že to bude jen lepší a lepší.

V sobotu jste už nezasáhl do poslední třetiny, co se stalo?

Po střele mě narazil protihráč a blokla se mi záda. Ve středu by to mělo být už v pořádku.

Teď vás čekají dva těžké venkovní zápasy v Krnově a Horním Benešově. Kolik z nich chcete přivést bodů?

Budou to těžké zápasy, ale uděláme vše pro to, abychom dovezli celých šest bodů a bavili se hokejem.