Konečně už zase proměňujeme šance, oddychl si čtyřgólový Jakub Voznica

Petr Sobol, 16.12.2015 Orlová hrála v letošní sezoně dvakrát na ledě Šternberku a v těchto zápasech nastřílela dohromady 21 branek. Na víkendové kanonádě se podílel i Jakub Voznica, který dal v zápase čtyři branky, čímž překonal svou dosavadní střeleckou bilanci v letošní sezoně.

Poprvé deset, teď jedenáct gólů. Čím to, že se vám na ledě Šternberku tolik střelecky daří?

Oba ty zápasy byly podobné. První polovina zápasu velice vyrovnaná a ve druhé polovině šlo vždy vidět, že jsme na tom mnohem lépe fyzicky. A tam jsme rozhodli několika góly.

V posledních třech zápasech jste nastříleli 23 branek. Myslíte si, že je střelecká krize zažehnána?

Snad ano. Konečně jsme začali proměňovat šance a snad nám to už vydrží.

Vy jste dal v zápase čtyři góly. Užil jste si zápas o to víc?

Tak je vždy lepší, když dá hráč gól, ale já si užívám každý zápas.

Až do víkendu jste se letos trefil třikrát, teď máte už sedm zásahů. Věříte, že jste se rozstřílel a budete v tom pokračovat?

Byl bych rád, kdyby mi to tam začalo více padat. Tak snad se mě to štěstíčko bude držet.

Vezete se na vítězné vlně. Myslíte, že ji můžete prodloužit třeba až do konce sezony?

Řekl bych, že hrajeme mnohem více v klidu, než ze začátku sezony. To nám pomáhá. Musíme jít zápas od zápasu a uvidíme.

Do konce roku zbývají dva zápasy. Těšíte se, že si pak na chvíli odpočinete?

Určitě. Jsme teď každý den na stadionu, takže chvilka pohody doma je určitě vítaná.

V sobotu vás čeká Krnov. Co od zápasu očekáváte? Minule jste jim nasázeli 11 gólů.

Minule nám to hodně usnadnili. Teď čekám mnohem vyrovnanější zápas a s podporou našich fanoušků bychom ho měli zvládnout.

V neděli Orlová slaví velké výročí. Co byste k němu klubu popřál?

Klubu bych popřál hodně úspěchu jak na sportovním poli, tak i po ekonomické stránce.