Žádný zápas pro nás není snadný, říká Jan Šustek

Petr Sobol, 27.01.2016 Mladý orlovský útočník Jan Šustek zažil v sobotu nejvydařenější večer v orlovském dresu. Na demolici Uničova se podílel dvěma brankami a moc nechybělo k tomu, aby dokonal hattrick. Po zápase jsme ho proto vyzpovídali.

Zatímco minule jste doma s Uničovem prohráli, teď jste ho přejeli 7:1. Čekali jste, že to půjde tak snadno?

I když jsme favoriti soutěže, tak od žádného zápasu nečekáme, že bude snadný.

I vám zápas vyšel – dal jste dvě branky. Byl to váš nejlepší zápas v Orlové?

No, jelikož jsem v A týmu ještě dvě branky v zápase nedal, tak ano, byl to zatím můj nejlepší zápas.

Vraťme se ještě k těm vašim gólům. Poprvé jste dorážel střelu Grepla. To asi byla už snadná pozice, že?

Lehčí už jsem to ani mít nemohl, puk mi před branou spadl doslova na hůl a mě už stačilo trefit jen prázdnou bránu.

A co ten druhý gól? Víte, jak vám to tam padlo?

Abych pravdu řekl, tak nemám vůbec ponětí, jak se puk dostal za brankovou čáru. (směje se) Stačí mi, že to byl gól, víc vědět nepotřebuju. (úsměv)

V závěru vás poslal trenér na led. Bylo to proto, abyste se pokusil o hattrick?

Nemyslím si, že v tom byl nějaký úmysl trenéra. Jen jsem šel na led se svou pětkou.

Měl jste tam jednu dobrou šanci, ale nevyšlo to. Mrzí to?

Dát hattrick by bylo určitě skvělé, ale protože jsme vyhráli, tak mě nemá co mrzet.

Teď před sebou máte Šternberk, co od zápasu čekat?

Třikrát v sezoně jsme už Šternberk porazili, takže by se teď nemělo nic měnit.

Začíná poslední čtvrtina sezony. Věříte, že ji dotáhnete už do úspěšného konce?

Rozhodující zápas sezony se podle mě odehraje ve Studénce. Věřím, že z něj odejdeme jako vítězové.