"Jsem rád za každou minutu na ledě," říká Jan Kotásek

Tomáš Salamon, 11.02.2016 v Orlové je s dvouletou pauzou od roku 2002 a s klubem zažil spoustu dobrého i zlého. Poslední dvě sezóny se potýkal se zraněním kolene a letos je pouze součástí širšího kádru. V posledních třech zápasech však poctivý bojovník Jan Kotásek dostal šanci a zhostil se jí parádně. Skóroval v každém ze tří zápasů a posledně dokonce dvakrát! Po zápase s Horním Benešovem tak nebylo žhavějšího kandidáta pro rozhovor. Ten jsme s ním také pořídili a teď vám ho nabízíme.

Tento článek patří k zápasu ORL - BEN 5:1

V Orlové jste letos součástí širšího kádru a zápasy příliš nehrajete. Jak tuto roli v týmu snášíte?

Dva roky jsem pořádně nehrál, protože jsem měl dvakrát operované koleno, takže jsem rád za každý trénink a zápas, kdy mě trenér nasadí. Takže to vnímám pozitivně.

Poslední tři zápasy jste odehrál a vzhledem k tomu, že jste v nich dal 4 góly musíte být spokojen?

Určitě jsem spokojen, že to tam spadlo.

Berete to jako zadostiučinění, že jste většinu sezóny "proseděl" a když jste dostal šanci, hned jste pro tým takto prospěšný?

Jak říkám, jsem rád za každou minutu na ledě a samozřejmě také za to, že můžu něčím přispět do týmu.

Jak celkově hodnotíte letošní slušně rozběhnutou sezónu?

Je to paráda a věřím, že to dotáhneme do vítězného konce.

Blíží se zúčtování se Studénkou, které bude dost možná rozhodující. Jak se na něj těšíte?

Určitě to bude hodně vyhecované a přijde hodně lidí, takže se na to těším.

Zvládnete ten zápas? Doma jste s nimi dvakrát prohráli a u nich to taky bylo jen tak tak...

Každopádně! Jedeme pro tři body!

Jak se jako člověk, který v klubu strávil spoustu let, díváte na celkovou situaci v orlovském hokeji?

Zbytek rozhovoru naleznete v zápasovém zpravodaji, který bude v prodeji v průběhu sobotního zápasu s Novým Jičínem.