Orli byli v základní části suverénní, potvrdí to v play-off?

Tomáš Salamon, 15.02.2017 Muži ukončili základní část se 71 body a pohodlným devítibodovým náskokem na druhý Bohuním a třetí Studénku, se shodným počtem 62 bodů. Za celou základní část prohráli pouhá tři utkání a osmadvacet utkání odehráli s celkovým skóre 164:73. Soupeřem jim bude Nový Jičín, který získal pouhých dvanáct bodů se střeleckou bilancí 79:198.

V dlouhodobé soutěži, která je zárukou prověření kvalit jednotlivých mužstev byli orlovští jednoznačně nejlepší. Vyřazovací boje jsou však o štěstí a o aktuální formě, která v závěru sezony mírně pokulhávala. Systém na dva vítězné zápasy je navíc velice zdrádný. Přesto lze bez jakýchkoliv námitek konstatovat, že Orli jdou do play-off v pozici jasného favorita. Tuto roli budou poprvé potvrzovat už tuto sobotu 18.2. od 17:00 na domácím stadionu. Pokud vše půjde podle plánu, postup do semifinále si mohou zajistit už 22.2. od 17:30 v Novém Jičíně. Případné třetí klání by se hrálo následující v sobotu na našem ledě.

V případě našeho postpu se zápasy semifinále a fináleodehrají v těchto termínech:
Semifinále: 1.3. (doma), 4.3. (venku), případné 3.utkání 8.3. (doma)
Finále: 11.3. (doma) 15.3. (venku), případné 3.utkání 18.3. (doma)