"Pojďme si to naplno užít," vyzývá před finále Vít Grepl

Tomáš Salamon, Petr Sobol, 09.03.2017 Před zahájemním velkého finále jsme o rozhovor požádali Víta Grepla. Ten rozhodl v prodloužení první duel semifinále s Krnovem, které bylo nad očekávání vyrovnané. "Kloubouk dolů před tím, co Krnov předvedl," vystřihl Vít soupeři poklonu za zlepšené výkony oproti základní části. Hlavním tématem však bylo finále s Bohumínem. Tam Vít upozornil na to, že oba celky jsou velice silné a nikdo v této sérii není favoritem.

Jste ve finále. Spadl vám kámen ze srdce?

Kamenem ze srdce bych to nenazval, ale jsme rádi, že jsme to do toho finále dotáhli.

S Krnovem jste se ale hodně natrápili. Zejména první zápas byl hodně dramatický. Co nakonec rozhodlo?

Ano, hlavně v prvním zápase jsme se trápili. Byli jsme překvapeni výbornou obrannou hrou Krnova. Předchozí vzájemné zápasy probíhaly úplně jinak, klobouk dolů před tím co Krnov v semifinálové sérii předvedl.

Poučili jste se z prvního duelu nějak do odvety?

Naše nasazení do druhého zápasu bylo daleko větší. Jednak jsme už věděli, co nás čeká a navíc jsme nechtěli hrát třetí, rozhodující zápas.

Ve finále vás čeká Bohumín. Co od série čekat?

Bude to vyrovnaný duel plný emocí, doufáme že zajímavý pro diváky.

Soupeře jste třikrát porazili, naposledy se ale radoval on. Může být psychická výhoda na jeho straně?

Takhle to vůbec nevnímáme. V posledním duelu už prakticky o nic nešlo. Tím nechci říct, že by jsme nehráli naplno, ale přece jenom finále play-off je úplně něco jiného. Proto si nemyslím, že je psychická výhoda na straně soupeře.

Oba týmy se velmi dobře znají. Je vůbec něco, čím vy je, nebo oni vás, mohou překvapit?

Doufám, že ne (směje se).

V Orlové je silný a zkušený tým. Na druhou stranu, v Bohumíně jsou Ivan s Mikšanem a Javínem. Nemohou proto být mírnými favority oni?

Favoritem není v této finálové sérii nikdo, ale i přesto uděláme všechno proto, abychom vyhráli.

Připravujete se na toto trio nějak speciálně?

Speciálně na toto trio se nepřipravujeme.

Finále začínáte doma. Čekáte hodně fanoušků?

Přáli bychom si, aby přišlo co nejvíce fanoušků, ať se vytvoří skvělá hokejová atmosféra a všichni si to společně naplno užijeme.