Od poloviny zápasu jsme byli lepší, řekl autor prvního gólu Orlové Lukáš Sladkovský

Petr Sobol, 13.09.2018 Běžela patnáctá minuta zápasu, Orlová prohrávala se Šumperkem 0:2, když udeřil Lukáš Sladkovský, který se postaral o první gól Orlů v nové sezoně. Jeho lajna s Peslarem a Šmídem Drakům pořádně zatápěla, Sladovský, jenž dříve působil ve Spartě a loni hrál v zámoří, ve třetí třetině navíc nastřelil ještě tyč. Po zápase ho mrzelo, že Orlová nedosáhla alespoň na bod.

Jste prvním střelcem Orlové v nové sezoně. Jak zápas hodnotíte?

Že jsem dal první gól je fajn, ale mrzí nás, že jsme to nezvládli. Je škoda, že jsme to nedotáhli aspoň na remízu a pak do prodloužení.

Za stavu 2:4 jste dal ještě tyčku. Věřili jste, že můžete srovnat?

Po druhé třetině jsme si řekli, že se to pokusíme ještě zdramatizovat. A povedlo se nám to. Škoda, kdyby to byl gól, mohli jsme je ještě více dotáhnout. Měli jsme však i další šance.

V první polovině zápasu vás soupeř přehrával, druhá půlka ale patřila vám. Co se změnilo?

První třetina byla nervózní. Ale v polovině zápasu se to zlomilo, začali jsme hrát lépe a pak už jsme byli lepší. Věřili jsme alespoň v bod, chtěli jsme ho, měli jsme navíc, je to škoda.

Zápas ale ukázal, že máte na čem stavět. Souhlasíte?

Byly tam dobré prvky, které se nám povedly přenést z tréninku. V sobotu jedeme do Hodonína a budeme je chtít potrápit.