První výhra nás nakopne, věří Kamil Klíma

Petr Sobol, 10.10.2018 I po sedmi zápasech jsou bez bodu. Všichni ale věří, že nepříznivou sérii na začátku sezony změní. Třeba už teď v Šumperku. „Jedeme tam s chutí vyhrát,“ hlásí osmnáctiletý útočník Kamil Klíma, jenž do Orlové přišel z juniorky Vítkovic.

I po sedmi zápasech čekáte na první body. Není to frustrující?

Samozřejmě to není nic příjemného, ale doufáme, že se to otočí k lepšímu.

Do posledního zápasu jste vstoupili špatně a pořádně začali hrát až třetí třetinu. Čím to?

Myslím, že v tom hrálo roli i malé kluziště, které v Moravských Budějovicích mají. Nejsme na to moc zvyklí, jsme mladý a rychlý tým, a mě osobně přišlo, že to pro nás byla nevýhoda. Těžíme z rychlosti, jak při napadání, tak založení útoku, ale tady jsme neměli tolik možností nabrat rychlost.

Tým se lepil na poslední chvíli, ale nějaký čas na sehrání už přeci jen měl. Proč tedy ještě nebodujete?

Na ledě jsme začali trénovat asi 14 dní před začátkem sezony. Pro realizační tým určitě bylo těžké vyřešit vše, co se sezony týkalo, a taky sehnat hráče. Já jsem prošel letní přípravou v Opavě, kde jsme na ledě trénovali o čtyři týdny déle než v Orlové. Dva týdny na to, aby se hráči, kteří se třeba ani nikdy neviděli, sehráli, je opravdu těžké. Stále se ještě poznáváme, ale den ode dne je to lepší. Nám mladým zobákům, co jsme přišli z juniorek, pomáhají i starší kluci. Všichni doufáme, že už se nám povede nějaké body uhrát.

Myslíte si, že první výhra vše změní?

Určitě nás to nakopne a bude se nám lépe hrát. Celkově se uklidníme na puku a určitě to bude lepší.

Jaká je nálada v kabině? Věříte, že se zvednete?

V kabině je strašně dobrá parta. Věříme, že se to zvedne, proto ten hokej hrajeme. Věříme, že když se bude dařit, tak bude na zápasech také větší účast ze strany fanoušků a všichni se tím hokejem budeme bavit.

Vy jste zatím jedním z neproduktivnějších hráčů týmu. Jste se svými výkony spokojen?

Každý individuální bod v zápase potěší, ale hokej je týmová hra, takže na první místo vždy patří výsledek týmu. Bohužel pro nás zatím dobrý výsledek po konci zápasu na tabuli nebyl.

V sobotu váš čeká Šumperk. S čím do zápasu půjdete?

Do Šumperku pojedeme s chutí vyhrát a urvat první body.