Výkony mohou jít ještě nahoru, říká po zápase s Opavou Lukáš Kaukič

Redakce, 06.12.2018 Patří Třinci, hostuje ve Frýdku-Místku a letos vypomáhá také Orlové. Dvacetiletý útočník Lukáš Kaukič zasáhl i do středečního utkání s Opavou, které Orli zvládli na jedničku a vyhráli ho 5:2. Kaukič k dosud nejlepšímu zápasu orlovských hokejistů pomohl dvěma nahrávkami.

Zápas vám vyšel. Co podle vás rozhodlo?

Určitě pohyb. Všichni kluci do toho dali všechno. Taky nám vycházelo vše, do čeho jsme plácli. A hlavně jsme se mohli spolehnout na skvěle chytajícího Ovčářiho.

Věříte, že to je výkon, který můžete předvádět i nadále?

Myslím, že pokud tam bude srdíčko a chtíč vyhrát, jako tomu bylo dneska, tak výkony mohou jít ještě nahoru.

Souhlasíte, že Orlová odehrála proti Opavě nejlepší zápas v sezoně?

To asi nemohu posoudit, za Orlovou jsem letos odehrál jen devět zápasů. Ale z těch to podle mě byl ten nejlepší.

Jak se vám jeví orlovský tým?

V Orlové jsou fakt skvělí kluci a skvělá parta. Nemůžu říct na jediného hráče jediné slovo. Kluci se snaží, to se nikomu nedá upřít. A že se ne vždy zadaří? I takové sezony jsou.

Jak jste zatím spokojen se svými výkony?

Nerad to hodnotím. To nechám radši na trenérech a lidech, kteří se do Orlové chodí dívat na hokej. Myslím si, že herní projev není až tak špatný, ale zatím se mi nedaří bodovat a pomoct tak klukům.

Vyrůstal jste v Třinci. Patříte teď Ocelářům, nebo Frýdku-Místku?

Od mých čtyř let hraju za Třinec. Nyní jsem na hostování ve Frýdku-Místku, ale můj kmenový klub a klub, kterému patřím, je Třinec.

Chtěl byste si jednou za Třinec zahrát i extraligu?

Samozřejmě, jako malý kluk jsem byl na spoustě zápasů a byl to vždy můj sen. Zatím je to ještě běh na dlouhou cestu.

Nastupoval jste i v mládežnických reprezentacích. Na koho jste v nich narazil?

Odehrál jsem pár zápasů. Nebyly to ty hlavní akce, takže jsem nepotkal z ostatních týmů žádné velké hvězdy. Ale co se týká kluků, kteří hráli se mnou v mančaftu, tak spousta z nich teď hraje nejvyšší soutěže a jsou z nich skvělí hráči.