Orlová udělala velký pokrok, říká René Kysučan

Petr Sobol, 18.12.2018 V posledních letech potkával Orlovou na ledě v roli soupeře ještě coby hráč Krnova. Od léta ale hraje v našem dresu a v pětadvaceti letech patří k nejzkušenějším hráčům týmu. „Když jsem dostal nabídku hrát druhou ligu v Orlové, tak jsem neváhal,“ říká útočník René Kysučan.

Poslední zápas vám výsledkově nevyšel. Už jste ho hodili za hlavu?

Je to těžké, ale snažíme se poučit z každé prohry a do dalšího zápasu jít s čistou hlavou.

Předtím jste ale třikrát vyhráli. Ulevilo se vám, že jste konečně zabrali?

Samozřejmě, začali jsme si víc věřit a chtěli jsme na tyto výsledky navázat, ale nevyšlo to. Musíme pořád hodně pracovat a nezapomenout na to, že jsme kolektiv a že do každého zápasu musíme jít s pokorou.

Byla i v kabině cítit jiná, vítězná, nálada?

V kabině je vždy po vítězství dobrá nálada, ale jak říkám, nesmí nám to stoupnout do hlavy. V každém novém zápase do toho musíme jít naplno.

Vám je 25 let a věkově patříte k nejstarším hráčům týmu. Jaké to je?

Já to tak neberu. I když patřím mezi ty starší, tak ten věkový rozdíl není tak markantní a snažím se s klukama tvořit kompaktní tým.

V Orlové jste od začátku. Jak moc daleko se za tu dobu tým posunul?

Orlová udělala velký pokrok. Tým si začíná sedat a na výkonech je to vidět.

Proti Orlové jste dříve hrával za Krnov v krajském přeboru. Jak jste se teď v Orlové ocitl?

V Krnově jsem hrál dvě sezony a docela se mi dařilo, ale když jsem dostal nabídku hrát druhou ligu v Orlové, tak jsem neváhal.

Poslední dva zápasy roku hrajete doma. Je to podle vás výhoda?

Záleží, jak se to vezme. Trochu nás to zavazuje, protože chceme znovu divákům ukázat, že hokej hrát umíme a ukončit konec roku v dobré pohodě.

S čím půjdete do utkání s Valašským Meziříčím? Odčiníte poslední nezdar v Havlíčkově Brodě?

Do každého utkání musíme jít naplno, nezdar v Havlíčkově Brodě je třeba pustit z hlavy.