Musíme dávat více branek, burcuje Jan Šmíd

Petr Sobol, 01.01.2019 Rok 2018 je minulostí. Do toho nového vstupují hokejisté Orlové s nadějí, že se zvednou z posledního místa a svým fanouškům přinesou ještě mnoho krásných hokejových momentů. Doufá v to i třiadvacetiletý útočník Jan Šmíd, který patří k nejproduktivnějším hráčům týmu.

Jak jste trávil svátky? Odpočinul jste si od hokeje?

Svátky jsem trávil klasicky s rodinou. Padl i nějaký ten bramborový salát a cukroví.

Trénovali jste mezi svátky hodně?

Měli jsme pět dní volna a od čtvrtka jsme zase začali trénovat, jednou denně.

V závěru roku jste se začali zvedat, pak jste ale prohráli třikrát v řadě. Nesrazilo vás to trochu zpátky?

Ano, nebylo to nic příjemného. Ale musíme se z toho oklepat a jít dál.

V posledním zápase jste chtěli potrápit Moravské Budějovice, ovšem během pár minut bylo rozhodnuto. Překvapili vás něčím?

Dali hodně rychlé čtyři góly a pak už jen kontrolovali zápas. Všechny góly pramenily z našich chyb, takže do dalších zápasů je třeba je odstranit. Hlavně musíme střílet více branek.

Vy jste v Orlové od začátku. Kam se za tu dobu tým posunul?

Určitě jsme se posunuli správným směrem. Na začátku jsme byli nesehraní, nedokázali jsme téměř vůbec bodovat. Chceme, abychom byli pro každého soupeře nepříjemným týmem, a abychom dokázali bodovat s kýmkoliv.

Jak jste spokojen se svými výkony?

Určitě by to mohlo být lepší, hlavně co se týče proměňování šancí.

Dal jste si nějaké novoroční předsevzetí?

Ne, to ne.

Stále jste poslední. Věříte, že po Novém roce zaberete a půjdete nahoru?

Jasně, věříme v to a uděláme pro to maximum.