David Štebel: Jednou bych se se spoluhráči rád setkal v kabině áčka

Kateřina Sobolová, 21.02.2019 Dalším mladým Orlíkem, kterého jsme vyzpovídali, je David Štebel. Brzy dvanáctiletý útočník starších žáků nám prozradil třeba to, kdo je jeho hokejovým vzorem, co bylo jeho největším hokejovým zážitkem a kam až by to jednou chtěl dotáhnout.

V kolika letech ses dostal k hokeji? Co tě k němu přivedlo?

S hokejem jsem začal přibližně ve svých šesti letech. Přivedl mě k němu tatínek a další sport už bylo zbytečné zkoušet. Bylo rozhodnuto.

Jak vzpomínáš na tvoje hokejové začátky?

První brusle jsem tenkrát dostal na Vánoce a mé první zkušenosti s ledem byly na nedalekém rybníku.

Máš nějaký hokejový vzor?

Mými hokejovými vzory jsou Alexander Ovečkin, David Pastrňák a Jakub Vrána.

Kam až bys to chtěl dotáhnout?

Samozřejmě, že NHL je sen každého, ale i do extraligového klubu je dlouhá a těžká cesta.

Jak se vám letos s týmem daří?

V první polovině sezony jsme se pohybovali na prvních třech příčkách tabulky. Ve druhé části se nám až tak moc nedaří.

Jaký je tvůj největší hokejový úspěch?

Momentálně je to nominace do hokejového výběru Moravskoslezského kraje (VTM U 12), kde jsme byli vybráni společně s Davidem Turoněm. Za svůj druhý největší úspěch považuji výhru turnajů v Karviné a v Hlinsku, kde jsme během třetí třetiny otočili zápas ze stavu 2:7 na konečný výsledek 9:7.

Jak zvládáš spojit hokej se školou?

Musím přiznat, že je to velmi náročné, ale myslím si, že výsledky jsou zatím výborné.

Sleduješ taky výkony orlovských mužů? Chtěl by sis za ně někdy zahrát?

Na zápasy nechodím pravidelně, ale výsledky sleduji a určitě bych byl rád, kdybych se jednou se svými spoluhráči setkal v kabině áčka.