Zranění mě už neomezuje, říká po návratu Michal Dang

Petr Sobol, 25.02.2019 Dvacetiletý útočník Michal Dang prožívá smolnou sezonu. Forvard s vietnamskými kořeny se totiž zranil a dlouhou dobu byl mimo. Boje o záchranu tak sledoval jen zpovzdálí a nemohl svým spoluhráčům pomoct přímo na ledě. V sobotním duelu ve Valašském Meziříčí ale naskočil zpátky do akce.

Ve Valašském Meziříčí jste se vrátil po zranění. Jak jste se cítil?

Cítil jsem se dobře, už mi chyběl ten pocit ze zápasu.

Už jste fit? Co vám vlastně bylo?

Stoprocentně v pořádku ještě nejsem, ale už mě to nijak neomezuje. V zápase se Žďárem jsem blokoval vyhození puku, jenže ten náraz mi způsobil přetrhané vazy v zápěstí.

Do zápasu jste vstoupili lépe, ale domácí vyhráli zaslouženě, souhlasíte?

Po první třetině si myslím, že jsme zahráli solidně, až na ta naše vyloučení. Ale v průběhu zápasu jsme začali dělat chyby a zbytečně jsme od sebe odhazovali puky. Už jsme nehráli s klidem.

Přesto, neodehráli jste vůbec špatný zápas. Byli jste s výkonem spokojeni?

S výkonem jsem spokojený, ale mohlo to být lepší, na ty body jsme totiž měli.

V nejdůležitějších zápasech, ve kterých se bojovalo o záchranu, jste týmu nemohl pomoct. Mrzelo vás to?

Určitě mě to mrzelo. Ale tato sezona se mi nepovedla, bylo tam nemálo zranění. Takže mě to mrzí celkově, ale jsem rád, že to kluci zvládli

Bylo náročné sledovat boje o záchranu jen zpovzdálí?

Na pár domácích zápasů jsem se dostavil, abych kluky podpořil. Ale bylo to pro mě náročné, chtěl jsem hrát.

Je před vámi poslední zápas sezony. Užijete si ho?

Chceme ho odehrát se ctí, budeme se snažit, abychom si ho užili.