V kabině na nás padne nostalgie, přiznává před All Star Michal Dvořák

Petr Sobol, 21.03.2019 Jednou z největších hvězd úspěšné éry orlovského hokeje byl Michal Dvořák. A také tento legendární útočník se vrátí na led během charitativního utkání All Star, který společně s HC Orlová připravuje i MSK Orlová. Jak na úspěšné časy strávené v Orlové vzpomíná? A jak se na zápas těší?

Zápas se blíží. Začínáte být nervózní?

Jen z toho, že nepřijde dost lidí. Není zápas jako zápas. Těším se na setkání s lidmi, se kterými jsem strávil v kabině mnoho let. Vzhledem k charitativnímu pojetí celé akce to má úplně jiný význam. A jsem rád, že výtěžek ze zápasu pomůže těm, co pomoc skutečně potřebují.

Víte ještě, kdy jste naposledy stál na ledě?

Skutečný zápas jsem hrál naposled v roce 2006, to byla moje poslední sezóna. Od té doby brusle obuju jen párkrát do roka.

Za vašeho působení se v Orlové sešla skvělá parta. Vzpomínáte na to rád?

Byla to zásadní etapa mého života. Vzpomínám na to samozřejmě velmi rád. Lehká nostalgie padne v neděli v kabině asi na většinu z nás.

Byl jste u zrodu celé akce, že? Jak se to celé zrodilo?

Nejzásadnější rozhodnutí padnou vždycky v hospodě. (směje se). No a tah na branku pak měl Mora (Rostislav Moravec).

Co vůbec na celý nápad říkáte?

Zahrát si v takové sestavě je samo o sobě dobrý nápad. A když k tomu připojíte i význam akce, kdy někomu snad touto exhibicí pomůžeme, tak je to nápad dokonalý.

Můžete nám prozradit, co vlastně nyní děláte?

Hokeji se již aktivně nevěnuji a pracuji ve stavební společnosti.