Klobouk dolů, smekl přes svými spoluhráči z All Star Vladimír Luka

Petr Sobol, 27.03.2019 Jeho jméno dlouho na seznamu hráčů, kteří si zahrají v utkání All Star, nefigurovalo. Vladimír Luka se však nakonec vrátil na orlovský led a znovu byl hodně vidět. Jak se po návratu do Orlové cítil? Co řekl na výkon svých spoluhráčů? A je možné, že ještě někdy oblékne orlovský dres?

Na plakátu před začátkem akce vaše jméno nefigurovalo, fanoušci tak nakonec byli překvapení, že vás na ledě viděli. Kdy se rozhodlo o vaší účasti?

Rosťa Moravec nevěděl, jestli ještě mám sezonu a jestli budu mít čas. Nakonec mi zavolal a já jsem mu hned řekl, že přijedu moc rád.

Jste rád, že jste si zase oblékl orlovský dres?

Ano jsem, byla to taková nostalgie. Ale moc pěkná a hlavně jsem se strašně moc těšil.

Celá akce se náramně povedla. Souhlasíte?

Úplně, se vším všudy. Každému, kdo se na té akci podílel, patří velký dík a respekt, klobouk dolů.

Užil jste si to? Jste rád, že jste byl součástí celého odpoledne?

Užil jsem si to moc. Od chvíle, kdy jsem vlezl na zimák, do šatny a viděl kluky, tak to prostě byla paráda.

Zahrál jste si v týmu orlovských legend. Jak jste se po jejich boku cítil? A co říkáte na jejich výkon?

Cítil jsem se jako holub, tak jako kdysi. (směje se). A k jejich výkonům na ledě – celý zápas jsem měl otevřenou čelist, někteří kluci hráli asi po 16 nebo 17 letech, ale určitě to nezapomněli a to, co uměli, umí pořád. Byl jsem hotový, co třeba Johny předvádí v bráně a Čumák v obraně, v těch letech! A zbytek kluků, prostě klobouk dolu před nimi, za to, jak to zvládli.

V Orlové jste toho zažil hodně. Jak na působení v klubu vzpomínáte?

Vzpomínám a vzpomínat na to budu vždy jen v tom dobrém. Ať na ten mančaft, který tady byl, na tu partu či na fanoušky, prostě v Orlové pro mě začal dospěly hokej, a za to mužů jen poděkovat.

Co druhá liga v Orlové. Už vás ta myšlenka neláká?

Nikdy nebudeme říkat nikdy, třeba to může ještě přijít, tak uvidíme.

Letošní sezona se vám bodově zase povedla. Budete pokračovat v Polsku?

Ano povedla, ale mohlo to být ještě lepší. Na nováčka soutěže to však nebylo špatné. Ještě mám smlouvu, takže ano, pokračuju v Polsku.