Jsme rychlí a kreativní, řekl dvougólový Michal Dang

Petr Sobol, 01.10.2019 V Orlové se oproti loňské sezoně změnil téměř celý tým. Michal Dang v něm ale zůstal a v úvodním duelu letošního ročníku proti Krnovu byl hodně viděl. Dal dva góly a jeho spolupráce s Korcem a Greplem fungovala na jedničku. „Ve všem si rozumíme a vždycky se domluvíme,“ řekl po utkání jednadvacetiletý útočník.

Máte za sebou vítězný vstup do sezony. Jste rádi, že jste zápas zvládli?

Určitě jsme rádi. Odehráli jsme první utkání, ne úplně bez chyb, ale odehráli jsme ho bojovně, díky čemuž jsme získali tři body.

Nikdo moc nevěděl, co od týmu čekat. Překvapilo vás, jak dobře jste zápas zvládli?

To je fakt. Nikdo nevěděl, jak se bude první zápas vyvíjet, ale myslím, že jsme odehráli slušné utkání.

Do sezony vstoupil nový tým, nehráli jste žádné přátelské utkání. Neměli jste obavy, jak to celé dopadne?

Obavy jsem neměl, na tréninku to šlapalo dobře a stačilo to jen přenést do zápasu. Podle mě máme výborné mužstvo a taky super kolektiv.

Zápas ukázal na sílu týmu. Na čem podle vás budete stavět?

Stavět budeme určitě na rychlosti a kreativitě. Už teď jsme byl byli rychlejší a dravější, občas se tam sice objevila nějaká chyba, ale to k tomu patří.

Sezona je na začátku, ale jak daleko to můžete dotáhnout?

Co nejdál do play-off.

Vy jste v Orlové loni hrál druhou ligu. Co rozhodlo, že jste tady nakonec zůstal?

Do Orlové jsem se vrátil, protože jsem si chtěl zahrát. V minulé sezoně jsem totiž utrpěl zranění a šel na operaci. Pak jsem začal trénovat v Porubě a snažil se dostat zpátky, zájem o mě měla i Opava, ale nevyšlo to, protože stále nejsem ve stoprocentním stavu. Takže jsem jen trénoval a v tom mi volal pan Marosz, jestli nemám zájem hrát za Orlovou. A já souhlasil.

Zápas vám vyšel na jedničku. Jste připraven na to, že to na vás letos bude hodně stát?

Nebude to o mě, musí se to postavit na celém týmu.

Vaše lajna s Korcem a Greplem byla hodně nebezpečná. Sedli jste si?

Sedli jsme si výborně. Jsem rád, že můžu hrát s Korym a Greplym, ve všem si rozumíme a vždycky se domluvíme.