Chybělo opravdu málo, mrzelo po zápase s Frýdkem-Místkem Filipa Macuráka

Petr Sobol, 16.12.2019 Zápas proti Frýdku-Místku B se pro Orly nevyvíjel vůbec dobře. Hosté se totiž dostali do čtyřgólového trháku a zdálo se, že Orlová už nenajde síly na to, aby zápas zvrátila. Jenže to se jí málem povedlo, alespoň na bod nakonec chyběl jediný gól. Po utkání jsme vyzpovídali juniorského beka Filipa Macuráka, který letos v prvním týmu dostává hodně prostoru.

Proti Frýdku-Místku jste prohrávali už o čtyři góly. Čím to, že vám soupeř tak utekl?

Soupeř nás zaskočil a my jsme zaspali začátek. Odskakovaly nám kotouče a soupeř toho využil.

Potom jste dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Co jste změnili?

Od druhé třetiny jsme zlepšili disciplínu a začali jsme dohrávat souboje.

Věřili jste, že ještě zápas zvrátíte? Jak moc vám chybělo?

Určitě jsme věřili, že zápas zvrátíme. Bohužel se nám už nepodařilo utkání otočit. Chybělo opravdu málo.

Jak moc vás mrzí, že jste nenavázali na bod z Těšína a doma jste padli?

Každá prohra mrzí, ale musíme na to zapomenout a připravovat se na další zápas.

Letos dostávají hodně prostoru junioři – vy jste jedním z nich. Jste za to rád? Ženou vás získané zkušenosti dopředu?

Jsem vděčný za to, kolik prostoru dostávám. Dělám všechno proto, abych se zlepšoval, a získané zkušenosti mezi muži mi k tomu pomáhají.

V sobotu hrajete poslední zápas roku v Bohumíně. Zvládnete ho?

Budeme dělat všechno proto, abychom ho zvládli.