Na gól proti Kanadě nikdy nezapomenu, říká Adam Bazgier

Kateřina Sobolová, 09.01.2020 Orlovští dorostenci si období mezi svátky zpříjemnili zápasem proti kanadskému týmu, který porazili 5:4 po nájezdech. O rozhodující trefu se postaral šestnáctiletý útočník Adam Bazgier, který na tento moment jen tak nezapomene.

V přípravě jste porazili tým Kanady. Jaký to byl zážitek?

Zápas jsem si užil hodně. Byl jsem taky zvědavý, jakým stylem hry budou hrát.

Jaký to byl soupeř? Byl jejich hokej jiný, než na co jste zvyklí?

Těžký soupeř, hodně dohrávali souboje. Zápas to byl rychlý a tvrdý. Jejich hokej byl úplně jiný než ten, na který jsme zvyklí.

V čem se Kanaďané lišili nejvíc?

Byli ve všem důrazní a měli úplně jiný styl, než my.

Byl to pro vás hodně prestižní zápas? Chtěli jste se ukázat?

Byl to pro nás důležitý zápas. Chtěli jsme vyhrát a to se nám i povedlo.

Vy jste dokonce skóroval a proměnil jste rozhodující nájezd. Věřil jste si? Co pro vás ten gól znamenal?

Věřil jsem si. Ještě než jsem se rozjížděl na nájezd, tak jsem věděl, co udělám. Byl to jeden z mých nejlepších gólů, na který nezapomenu.

V sezoně se teď ale dorostencům nedaří a po novém roce jste zase prohráli. Co musíte změnit?

Myslím si, že musíme zlepšit hru jak v obranném pásmu, tak i dávat více gólů. Potom začneme vyhrávat. Šance v zápasech vždycky máme, jen je nedokážeme proměnit.