Mezi muži je všechno o dost rychlejší, říká juniorský gólman Patrik Vítek

Kateřina Sobolová, 16.01.2020 V orlovské brance se letos protočilo už několik brankářů. Jedním z nich byl i šestnáctiletý Patrik Vítek, který patří k oporám juniorského týmu. Co na tuto zkušenost říká? Dostane další šanci? A proč se podle něj juniorům nedaří?

Juniorům poslední zápasy moc nevyšly. Co se s týmem děje?

V zápasech děláme spoustu zbytečných chyb a vyloučení. A to nás pak stojí hodně sil a zápasy.

Za juniory nastupuje hodně hráčů, kteří už hrají za muže. Nečekali jste, že i díky tomu by měly být výsledky lepší?

Určitě měli, máme spoustu zkušených hráčů, kteří by měli rozhodovat zápasy. Bohužel tomu tak není.

I vy už jste si několik zápasů za muže zachytal. Jaká to byla zkušenost?

Obrovská. Jsem moc rád, že jsem mohl dostat šanci tady v Orlové a mohl jsem ukázat co nejvíc, co ve mě je.

Je pro brankáře mezi oběma soutěžemi velký rozdíl?

Je to velký rozdíl, rychlejší střely, přihrávky i bruslení. Vlastně je to všechno o dost rychlejší.

Věříte, že dostanete i další šanci v mužích?

Doufám, že ano. Udělám všechno pro to, aby další šance byla, a abych podal kvalitní výkon, kterým přesvědčím, že na to mám.

Juniory teď čeká zápas s Hodonínem. S čím do něj půjdete?

Půjdeme do něj se stoprocentním nasazením jako jeden tým. Vyvarujeme se zbytečným chybám a podáme soustředěny výkon - od brankáře až po útočníky.