Jan Korec: Mám takový pocit, že začneme až v lednu

Petr Sobol, 07.11.2020 Dva zápasy. Víc toho Orli letos zatím odehrát nestihli. Krajský přebor z důvodu vládních opatření proti šíření koronaviru stojí a nikdo neví, kdy se zase začne hrát. Orlovský tým přitom v úvodu sezony vypadal hodně dobře. K jeho lídrům by měl opět patřit útočník Jan Korec, který už loni odehrál v orlovském dresu velmi dobrou sezonu.

Orlová stihla odehrát jen dva zápasy, pak se liga zastavila. Co na tuto složitou dobu říkáte?

Doba je těžká, ale každý se s tím musíme poprat, jak nejlépe to jen jde.

Profesionální sport se vrací, kdy myslíte, že se vrátí ten amatérský?

Myslím si, že pro nás je návrat ještě daleko. Mám takový pocit, že začneme až v lednu.

Co vůbec na vládní opatření a kroky vlády říkáte?

Já se vládní opatření snažím dodržovat. I když mi tedy některá přijdou trošku postavená na hlavu a nesmyslná…

Jak se v této těžké době udržujete? Co děláte?

Z tréninku jsem nevypadl a každý den trénuji v garáži se svým osobním trenérem. Mám tam všechno. S tím problém není, ale led mi samozřejmě už chybí.

Nebojíte se, jak bude návrat na led vypadat? Nebude to po takové době nebezpečné?

Nebojíme se. Všichni budeme na ledě po dlouhé době, takže to pro všechny bude stejné.

Co vás vůbec přimělo k tomu, že pokračujete v Orlové? Měl jste i jiné nabídky?

Něco rozjednaného bylo, ale nedopadlo to. V Orlové jsem byl už minulou sezonu a všechny tady znám. Takže jsem nemusel přemýšlet o tom, kam jinam bych měl jít.

Poslední sezona Orlové nevyšla. Věříte, že pokud se to letos nějak rozběhne, tak to dopadne lépe?

Věřím, že to dopadne lépe. Máme hodně kvalitních hráčů a všichni chceme dosáhnout lepšího výsledku než posledně. Věřím, že tým na to máme.

Tým se v Orlové hodně proměnil. Je kvalitnější?

Tým je určitě kvalitnější než v minulé sezoně. Proto všichni máme ty nejvyšší cíle.