Jan Korec po kanonádě s Uničovem: Kdybychom prohráli, nebylo by to dobré

Petr Sobol, 14.10.2021 Hokejisté Orlové vstupovali do posledního zápasu s Uničovem s jednou výhrou a dvěma porážkami v zádech. Věděli, že doma potřebují bodovat a svého soupeře nakonec rozmetali výsledkem 14:4. K hrdinům utkání patřil domácí útočník Jan Korec, jenž se blýskl hattrickem.

Uničovu jste dali 14 gólů. Pamatujete nějaký podobný zápas?

Takový zápas si upřímně asi nepamatuju. Nestává se totiž moc často, že se něco takového povede.

Vy jste dal hattrick. Jste rád, že se vám střelecky dařilo? Pomůže to sebevědomí?

Určitě jsem rád, že se mi zápas podařil, ale chci týmu svými body pomáhat každý zápas. Mému sebevědomí to však rozhodně pomůže.

Cítili jste, že je zápas s Uničovem hodně důležitý? Kdybyste prohráli, nebyla by situace optimální...

Všichni jsme cítili, jak moc je zápas důležitý. Chtěli jsme ho zvládnout. Kdybychom prohráli, tak by situace nebyla už dobrá.

Byl soupeř o tolik horší než předtím Krnov, nebo byl hlavní rozdíl ve vašem výkonu?

Nemyslím si, že by byli horší, než Krnov. Hlavní rozdíl byl v našem výkonu a v našem přístupu k zápasu.

Ze čtyř zápasů máte dvě výhry. Na čem ještě musíte pracovat?

Nesmíme zbytečně faulovat. Taky ještě musíme lehce zapracovat na našem obranném pásmu a myslím, že to pak bude dobré.

Teď vás čeká Rožnov. Věříte, že přidáte další vítězství?

Věříme, že do tabulky přidáme další body. Je důležité, abychom doma bodovali co nejvíc.