Jedenáct gólů v Novém Jičíně

Jan Cibulka, 30.01.2018 Po vysokém vítězství nad Bohumínem byl Slovan stále při chuti a doslova si vychutnal Béčko Nového Jičína. Ne venkovním kluzišti si hravě se soupeřem poradil 8:3. Nejgólovější byla tentokrát druhá třetina.

27.01.2018

HC Nový Jičín B - HC Orlová 3:8 (0:2,2:4,1:2)

Branky a nahrávky: 28. Tvrdý, 36. Hermann (Ertel), 53. Juříček (David, Ertel) - 3. Grepl (Zientek, Zakuťanský), 15. Matějíček (Zakuťanský, Grepl), 26. Petrák (Kytka), 27. Grepl (Zientek, Zakuťanský), 30. Petrák (Deutsch), 38. Juhasz (Petrák, Pavlas), 44. Zakuťanský (Matějíček, Zientek), 55. Hanusek (Grepl) . Vyloučení: 4:6 . Využití: 0:0 . Diváci: 240 .
Nový Jičín B: Sonnek, Majoroš - Pernický, Krása, Már, Kysučan, Humplík - Pecha, Ertel, Krupa, David, Juříček, Hermann, Žídek, Tvrdý, Kanovský, Lukáš
Orlová: Gleich, Urbánek - Zientek, Hegegy, Teplanský, Tomis, Štefanka, Deutsch, Zamecznik - Juhász, Rosůlek, Vaštík, Zakuťanský, Pavlát, Petrák, Grepl, Tvrdík, Ferleťják, Matějíček, Dýrr, Hanusek

Na první branku se nemuselo dlouho čekat. Mnozí diváci ještě docházeli na stadion a Orlová už vedla. 3. minuta a Vít Grepl otevíral skóre. Další gól padl v 15. minutě a střelcem byl Matějíček. Po první třetině jsme vedli 2:0, což ještě nevypovídalo o stoprocentním vítězství.

Ve druhé třetině už to bylo trochu jinak. 26. minuta a o puk za brankovou čárou se postaral Petrák. 3:0. 27. minuta – Vít Grepl – 4:0. 28. minuta – novojičínský Tvrdý – 4:1. A přestřelka pokračovala dál. 30. minuta – Petrák – 5:1, 36. minuta Hermann – 5:2 a 38. – Juhász – 6:2. Teď už to vypadalo jednoznačně. Orlová zápas ovládla ve všech ohledech a soupeři nezbylo, než uznat sílu Orlů.

Ve třetí třetině jsme se dočkali už jen tří gólů. Ve 44. minutě navýšil Zakuťanský. V 53. naopak snížil Juříček a v 55. minutě zakončil utkání Hanusek.

Do konce sezony zbývají už jen dva zápasy a přijde Play-Off. Orlová vede tabulku s 59 body. Stíhá ji Bohumín s 54 a Studénka, která má zápas k dobru s 52 body. Kdo půjde do Play-Off z prvního místa se ještě ukáže, ale nejblíže jsou tomu Orli. 3. 2. nás čeká zápas v Rožnově pod Radhoštěm a 10. 2. doma s Frýdkem-Místkem B.