Orlová v derby nestačila na Český Těšín

Petr Sobol, 26.10.2019 Sobotní utkání proti lídrovi tabulky Orlové moc nevyšlo. Český Těšín do utkání vstoupil lépe a už v první třetině si vypracoval dvougólový náskok. Ten hosté postupně navyšovali, až si nakonec došli k vysokému vítězství 10:5.

26.10.2019 od 17:00

HC Orlová - HC Wolves Český Těšín 5:10 (1:3, 2:3, 2:4)

Branky a nahrávky: 7. Jančar (Lenomar, Macurák), 31. Petrák (Štefanka), 35. Petrák (Zakuťanský), 45. Klus (Grepl, Štefanka), 59. Zamecznik (Petrák) - 3. Foltyn (Hoďa), 7. Malíř (Ščurek, O. Pniok), 10. Ščurek (J. Pniok, Altera), 21. Michejda (Foltyn, Hoďa), 22. Malyjurek (J. Pniok, Smuž), 26. Piecha (Haas), 48. Matějíček (Malíř, Hoďa), 49. Malyjurek (Smuž, Široký), 52. Malíř (Matějíček, O. Pniok), 58. O. Pniok (Ščurek) . Rozhodčí: Rapák - Kapitanov, Opravil. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 238.
Orlová: Svoboda (od 22. Křehlík) - Klus, Štefanka, Zamecznik, Milch, Macurák, Machaczek - Korec, Klíma, Zakuťanský, Petrák, Stružík, Přeček, Lenomar, Grepl, Jančar.
Český Těšín: Pavlíček (Gebler) - Szturc, Široký, Vydra, Ščurek, Trombik, Neveloš, Hoďa, Patrman, Michejda - Altera, Haas, J. Pniok, Piecha, O. Pniok, Matějíček, Sztwiertnia, Smuž, Foltyn, Malíř, Malyjurek.
Daniel Marosz (trenér Orlové): Skoro nic nám nevyšlo. Dostali jsme rychlý gól, pak jsme si sice vytvořili nějaký tlak, ale zase jsme inkasovali. A když to bylo 0:3, tak bylo skoro po zápase. Sice jsme dotahovali, ale vždy nám odskočili. My musíme chytnout začátek, nemůžeme v úvodu dělat takové chyby, pak už je to těžké. Pokaždé, když prohrajeme vysoko, tak je to tím, že na začátku dostaneme rychlé góly a pak už je na nějaký zvrat pozdě.