Všichni jsme bojovali a vrátilo se nám to, řekl po výhře v Písku David Janiczek

Petr Sobol, 05.02.2019 Orlovští hokejisté si o víkendu připsali jednu z nejdůležitějších výher v sezoně. Svěřenci Darka Stránského uspěli v Písku a od barážové pozice se vzdálili už na osm bodů. Jeden z gólů vstřelil i obránce David Janiczek.

Po sobotě máte osmibodový náskok nad Pelhřimovem. Věříte, že už ligu zachráníte?

Nálada je určitě lepší, ale pořad nemáme nic jisté. Do zbytku sezony musíme dát vše, ať to máme ve svých rukách.

V Písku jste překvapili. Předvedli jste jeden z nejlepších zápasů v sezoně?

Určitě, hlavně po dlouhé cestě, což nám vůbec nesvědčí. Začali jsme aktivně a zápas byl, myslím si, atraktivní.

Dvakrát jste vedli, Písek dvakrát srovnal. Jindy by vás to možná položilo, teď jste ale zabrali a vyhráli. Ukazuje to, že tým byl opravdu silný?

Ano, všichni bojovali a vrátilo se nám to. Nevzdali jsme to a vyhráli.

Vy jste dal důležitý gól na 2:1. Jak se ta situace odehrála?

Dostali jsme se do pásma a vytvořili nějaký tlak, dostal jsem se do rohu a při vracení zpět na modrou se tečovaný puk odrazil přede mě. Pak jsem si jen lehce vybruslil k vrcholu kruhu, vystřelil a padlo to tam.

Byla to vaše nejdůležitější trefa v sezoně?

Hodně si ještě cením trefy v Šumperku, kde jsme taky překvapili a vyhráli. Ale ano, byl to důležitý gól, hlavně proto, že potřebujeme každý bod

Teď máte týden klid. Pomůže vám pauza?

Myslím si, že jsme měli pravé celkem dobré výkony a spíše nám to muže uškodit, ale na pauzy jsme zvyklí a věřím, že si s tím poradíme.

Z posledních tří zápasů jste dvakrát vyhráli. Uspějete i s Havlíčkovým Brodem?

Havlíčkův Brod je výborný tým a musíme se na ně poradně připravit. Když budeme hrát zodpovědně dozadu a bruslit, můžeme zase překvapit.