Kryštof Fejko po výhře v Karviné. Derby? Už mi to tak ani nepřišlo

Petr Sobol, 26.10.2021 Orlovští hokejisté jedou. Vyhráli třetí utkání v řadě a stoupají tabulkou. Naposledy uspěli o víkendu v Karviné, kde zvítězili 5:1. První derby v sezoně tak vyznělo jasně pro Orly. Po zápase jsme si popovídali s útočníkem Kryštofem Fejkem, který dříve v Karviné sám hrál.

Jak moc vám proti Karviné pomohla rychlá branka, kterou jste dali?

Pomohlo nám to. Před zápasem jsme si ze srandy říkali, že poslední dva zápasy jsme dali góly ve druhém nebo třetím střídání, tak že by bylo fajn, kdybychom ho teď dali už v prvním. No a ono se to povedlo.

Vyhráli jste 5:1, výsledek vypadá jasně. Ale jak moc těžký zápas byl?

Zápas jsme celý kontrolovali. Oni jen čekali ve středním pásmu na to, co se bude dít. Bylo třeba dávat pozor jen na brejky, kterých ani moc neměli. A když už ano, tak to Ovčák vyřešil.

Bylo poznat, že se hrálo derby?

Moc mi to jako derby nepřišlo, bylo to celkem jednoznačné. Jejich fanoušci tam něco pokřikovali na naše Karviňáky, ale jinak se nic nedělo.

Karviná postavila nový tým. Jaký je?

Mají plno mladých kluků, takže slušně bruslí. Možná jim ale chybějí nějací zkušení hráči, kteří by dávali góly.

Hodně orlovských hráčů v Karviné dříve hrálo. Znáte ale ještě nějaké hráče současného karvinského kádru?

Z toho současného už jen pár. V podstatě všichni, kteří jsme byli před třemi roky v Karviné, jsme nyní už vesměs v Orlové.

V posledních třech zápasech jste dali celkem 33 branek. Stouplo týmu hodně sebevědomí?

To uvidíme v následujících zápasech, každopádně určitě nám to pomohlo. Snad nám to bude padat i dál.

Teď vás čeká těžká Studénka. Jaký zápas očekáváte?

Studénka ve čtvrtek i Frýdek v neděli, to budou hodně těžké zápasy. Oba týmy hodně bruslí, což nám občas nesedí. Chtělo by to oba zápasy vyhrát a trochu se odpoutat od středu tabulky.