Zápas v Bohumíně bereme už jako přípravu na play-off, říká David Janiczek

Petr Sobol, 10.02.2022 Orlovští hokejisté se v posledním domácím utkání základní části rozloučili výhrou 8:6 nad Českým Těšínem. Jeden z gólů dal i domácí obránce David Janiczek, jehož teď čeká závěrečné klání dvou týmů z čela tabulky. Orli odehrají ještě duel v Bohumíně a pak už vstoupí do play-off.

S Těšínem to byla pořádná přestřelka. Ulevilo se vám, že jste ji zvládli?

Musíme zapracovat na naši defenzívě. Sice máme dobrou produktivitu, ale tolik gólů si v play-off dovolit nemůžeme.

Oba zápasy s Českým Těšínem nabídly spoustu branek. Čím to podle vás je, že zrovna tyto duely jsou tak gólově bohaté?

Byl to hodně otevřeny hokej, nám se v obou zápasech dost dařilo. Naštěstí jsme oba nakonec vyhráli.

Co podle vás zápas rozhodlo?

Myslím, že jsme měli převážnou část zápasu výraznější převahu. Taky jsme se nenechali zaskočit soupeřovým srovnáním a psychicky jsme se nesložili.

Utkání taky bylo docela vyhrocené, že?

Po ztráceném brzkém vedení Těšín cítil šanci na výhru, to pomohlo aktivitě v zápasu.

Máte před sebou poslední duel základní části v Bohumíně. Věříte si na ně?

Bereme to hodně jako přípravu na play-off, chceme se vítězné naladit.

Ve hře je hodně, hraje se o co nejlepší místo v play-off. Co říkáte na vyrovnanost letošní soutěže?

Tabulka je hodně vyrovnaná. Ještě dva zápasy zpátky jsme mohli hrát snad s každým do osmého místa.

V posledních zápasech proti vám nastoupili hráči jako Irgl, Adamský nebo Mikulík. Jaké to je si proti nim zahrát?

Je super, že máme možnost si zahrát s takovými hráči. Přijde mi, že se jejich spoluhráči více snaží a chtějí se před nimi předvést, takže jsou zápasy těžší.