Být součástí A týmu, to je splněný sen, říká Jan Šustek

Petr Sobol, 28.01.2015 Orli v sobotu potřetí v sezoně porazili Rožnov pod Radhoštěm. Poprvé si ale se soupeřem poradili bez větších problémů a vyhráli vysoko 8:3. Poslední gól zápasu dal pár vteřin před koncem mladý orlovský odchovanec Jan Šustek, který se mezi střelce zapsal podruhé. A jak říká, střílení gólů ho baví…

Rožnov jste porazili potřetí v sezoně, ale poprvé jednoznačně a bez trápení. V čem byl sobotní zápas jiný?

Myslím si, že to byl zápas jako každý druhý. Jedinou změnou bylo, že jsme poprvé v sezoně hráli na kompletní čtyři lajny.

V úvodních dvou duelech se rozhodovalo až v závěru. Teď jste na ně vlétli a v první třetině dali pět gólů. Byla to plánovaná taktika?

S takovou taktikou jdeme do každého zápasu. Někdy nám to vyjde, jindy ne.

Vy jste se podruhé zapsal mezi střelce? Co se vám v poslední minutě honilo hlavou?

Pocit je to úžasný, dávat góly mě prostě baví.

Letos dostalo šanci několik odchovanců. Vy jste jedním z nich, co to pro vás znamená?

Jako malý jsem se chodil dívat na každý orlovský zápas. Takže být součástí A týmu, to je pro mě takový malý splněný sen.

Jak jste zatím se svými výkony spokojen?

Není to nic extra. Mám toho ještě dost, co musím zlepšit, ale dávám do toho maximum.

V týmu je řada zkušených hráčů – Štefanka, Hegegy, Pavlas, Grepl. Cítíte, že vedle nich rostou i vaše výkony?

Určitě ano. Jsou to zkušení borci, kteří své zkušenosti předávají nám mladým.

Pomalu se začíná blížit rozhodující utkání sezony proti Kopřivnici. Začíná atmosféra houstnout?

Neřekl bych, že houstnout, ale všichni v kabině víme, co nás v Kopřivnici čeká. Musíme podat stoprocentní výkon a věřím, že to bude mít vítězný konec.