Starší žáci porazili Třinec

Tomáš Salamon, 19.02.2013 Starší žáci loni ve své kategorii slavili titul, který se jim sice letos bohužel nepovede obhájit, ale ani tak se v lize neztratí a o tomto víkendu si vyšlápli na třinecké Oceláře.

17.02.2013

HC Oceláři Třinec - HC Orlová 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky: Piš D. 3x, Horecký M, Skalka J Asistence: Skalka2x, Piš,Horecký
Orlová: Křehlík (Hýbl) - Klus,Jelínek,Benda,Teplanský -Horecký,Skalka,Piš-Jeziak,Jančar,Přeček

V neděli 17.2. 2013 jeli starší žáci na mistrovské utkání žákovské hokejové ligy na extraligový led HC Ocelářů Třinec. Ve dvou předchozích kolech s Třincem vždy prohráli a to rozdílem jediné branky. Dalo se tedy očekávat od prvních minut vyrovnané hokejové utkání. Do první pětky se vrátil uzdravený M. Horecký . V druhé řadě naopak chyběl vyfaulovaný Kolder a tak trenéři sáhli po mladém Jančarovi, který tak vyplnil místo centra. Tento tah se vyplatil. Hned v úvodu se do první šance dostali orli zásluhou první pětky. Druhá řada také naskočila v útočném pojetí hry. Skóre se měnilo v čase 04:57, kdy po Skalkově asistenci skóroval D. Piš. Orlováci měli více ze hry, kontrolovali střední pásmo a nepouštěli domácí do šancí. Domácí tým v 15min. po útočném faulu orlovského hráče získal výhodu přesilové hry. Po minutovém oslabení (16:02) vznikla před dobře chytajícím Křehlíkem nepřehledná situace, ale i přes jeho včasnou reakci, zasednutí puku před brankovou čárou, byl domácím z nepochopitelných důvodů uznán gól a skóre tak bylo 1:1. Do druhé třetiny vyjeli orli na led s elánem. Avšak hned v úvodu nás rozhodčí, aby toho nebylo málo, posílá do třech. Oslabení 3/5 trvá jen 30 sekund. Domácí jdou do vedení zásluhou Tománka(24:09). Křivda nespravedlivého gólu z I. tř. byla potrestána v čase 34:07, kdy D.Piš zužitkoval skvělou přihrávku M.Horeckého perfektním blafákem na bekhendovou stranu a vykoupal domácího Klocka Kr., srovnáno 2:2. Za 4 minuty na to si za soupeřovou bránou Skalka vyměnil puk s D.Pišem , ten obkroužil branku a zasunul puk mezi betony. Piš svou třetí brankou v utkání slaví hattrick. Hosté z Orlové vedou po II. třetině na Třineckém ledě 2:3. Třetí třetina se hraje velmi opatrně. Obě mužstva čekají na chybu soupeře. Orli hrají velmi zodpovědně od zadu. Hra se přiostřovala, docházelo k mnoha osobním soubojům. V čase 47:10 padl puk za Křehlíkova záda, je srovnáno 3:3. Autorem branky Klocek Kamil. Naši však nepolevují a dostávají se znova na dostřel Třinecké branky. Sám před prázdnou brankou se ocitl J. Skalka , ale puk míjí otevřenou klec Krzysztofa Klocka. V čase 51:29 nachází D.Piš volného M.Horeckého a ten trefuje levý horní růžek. Necelých 9 min. před koncem vedeme 3:4. Kluci hrají s rozvahou, snaží se udržet střední pásmo. Minutu před koncem vypichuje Skalka puk domácímu Adámkovi a řítí se na branku, je hotovo 59:09 se do zápisu o utkání zapisuje střelec poslední branky utkání J.Skalka. HC Oceláři Třinec vs HC Orlová 3:5. Tento zápas byl výsledkem píle a odhodlání. Všichni odvedli dobrou práci a výplatou je jim vítězství.

Autorem komentáře je vedoucí družstva Radek Benda.