Starší žáci si poradili se Studénkou

Tomáš Salamon, 04.03.2013 Starší žáci v závěru sezóny předvádějí dobré výkony a domácí výhra nad Studénkou to potvrzuje. O výsledku rozhodla zejména druhá třetina, kterou vyhráli 5:1.

03.03.2013

HC Orlová - HC Studénka 6:2 ((0:0, 5:1, 1:1))

Branky ORL: Teplanský 2x,Švec,Skalka,Horecký,Jančar asistence: Jelínek,Benda,Klus,Horecký,Jančar
Orlová: Hýbl (Křehlík) Klus,Jelínek,Teplanský,Benda, Kolder-Horecký Skalka,Přeček-Švec,Jeziak,Jančar.

V neděli 3.3. 2013 nastoupili starší žáci HC Orlová k domácímu utkání proti HC Studénka. V předchozích zápasech proti tomuto týmu, dokázali orli vždy přehrát soupeře výsledkem 12:2 a venku 3:18, ale v žádném případě se ani náznakem nepokusili soupeře podcenit. Výborný brankář hostí Šimek D. předvedl v obou předchozích utkáních vynikající výkon. Reakce trenéra na předchozí zápasy byla, že tým doplní na zkoušku o mladíky z řad mladších žáků. Po 1. třetině byl stav 0:0. Do kabiny se nešlo klukům lehce a z kabiny se ozývala oprávněná kritika. To však domácí nakoplo k větším obrátkám a druhá třetina konečně vypadala jako hokej. O první branku (21:42) se tečí postaral Jančar, po střele Jelínka, na 2:0 zvyšoval D.Švec, Benda si vyměnil na modré kotouč s Teplanským a ten dělovkou mezi betony Šimka zvýšil na 3:0, na 4:0 vymetl vinkl Skalka po přihrávce Horeckého a v čase 31:44 Klus naservíroval Horeckému na 5:0. Tento brankostroj se odehrál během 10. minut druhé třetiny. Hosté v závěru ještě snížili na 5:1. A tak šli domácí do III. třetiny pohodlněji než po první přestávce. Orli si vytvářeli spoustu gólových tutovek, ale v bráně Studénky čaroval Dominik Šimek , na kterého šlo za celý zápas rovných 50 střel. V závěrečné třetině se ještě jednou prosadil Teplanský po asistenci Jeziaka. Hosté ještě ve 47. minutě korigovali na konečných 6:2. „Povinné“ body z vítězství zůstaly doma a mladíci se ukázali v dobrém světle. Klukům děkujeme za předvedený výkon a další kolo se ukážou na ledě v Olomouci. Držme jim palce.

Autorem Komentáře je Radek Benda, vedoucí družstva.