Z Opavy po boji bez bodu

Tomáš Salamon, 05.02.2014 Po domácí blamáži s Porubou chtěli Orli navázat na předchozí vydařené výsledky v Opavě. Po celý zápas se soupeřem drželi hratelné skóre, ale nepodařilo se jim vstřelit gól a nakonec podlehli 2:0.

05.02.2014 od 18:00

HC Slezan Opava - HC Orlová 2:0 (1:0,1:0,0:0)

Branky a nahrávky: 14. Wolf (Černý), 38. Chalupa (Herman). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:3, navíc Galvas (OPA) 10 min. OT a Hegegy (ORL) 5+OK. Bez využití Průběh utkání: 2:0. Diváci: 823.
Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa, Klapetek
Orlová: Iláš – Hegegy, Hoďa, Zientek, Sznapka – Szajter, Pavliš, Badžo, Blatoň, Galgonek, Studený, Grepl, Vydra, Plášek, Mráz, Matějíček, Voznica

Autorem komentáře je redaktor hcslezan.cz Lukáš Jasoněk

V úvodu utkání byli aktivnější domácí hokejisté, kteří většinu času drželi kotouč na svých holích a měli také více ze hry. Na bránu hostí šlo několik povedených střel, žádná z nich však v síti neskončila. První větší prověření hostujícího gólmana přišlo na začátku osmé minuty, když z levého kruhu tvrdě vypálil Kocián, jeho pokus však Iláš zneškodnil. Opavanům se skóre podařilo otevřít v čase 13:32, když Wolfova razantní střela z kruhu přesně zapadla k levé tyči Ilášovy branky. Přesně dvě minuty po této trefě byl na trestnou lavici poslán Polok a Orlové se tak naskytla první možnost početní výhody v utkání. Tuto přesilovou hru však Opava přečkala bez úhony a do šaten tak odcházeli spokojenější domácí hráči.

Druhá dvacetiminutovka začala velkou šancí Kysely, jenž se dostal do dobré střelecké pozice, jeho pokus ale hostující brankář s notnou dávkou štěstí vyrazil. Ovšem činili se také hosté, do samostatného úniku se totiž dostal Mráz a kdyby jej vracející se Tichý nedokázal včas zastavit, mohlo být klidně vyrovnáno. O chvíli později už ale měli hosté úplně jiné starosti, protože museli čelit přesilovce pět na tři. Během této početní výhody si Opavští vytvořili soustavný tlak, ten však ve druhou branku nedokázali přetavit. Slezanu se ale přeci jen ještě do přestávky podařilo náskok navýšit, když puk za Ilášova záda propasíroval Chalupa.

Do třetího dějství taktéž vstoupila lépe Opava. Po Svobodově přihrávce před bránu bleskurychle vypálil Polok, ovšem hostující gólman si připsal pohotový zákrok. Na druhé straně kluziště pak musel zasahovat Šafránek, kterého se razantní střelou pokoušel překonat Blatoň, avšak neúspěšně. V jednapadesáté minutě se v přesilové hře dostal ke střele Vrabel, který tvrdě vypálil od modré, jeho ránu však Iláš pomocí hřbetu své lapačky vyrazil. Ve zbývajících minutách si Slezan dvougólový náskok pohlídal a dokráčel tak k zaslouženému vítězství 2:0.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava): „Byl to složitý zápas, neboť Orlová bojuje o každý bod. My zase chceme získat co nejlepší výchozí postavení před vyřazovací částí. Škoda jen, že jsme neproměnili více šancí, ale náš soupeř hrál velmi dobře z obrany a těžko jsme se přes něj dostávali. Musím však říct, že jsme si vítězství zasloužili.“

Daniel Marosz (trenér HC Orlová): „Opava byla lepším týmem, náš první inkasovaný gól byl však trochu smolný a při té druhé brance to bylo podobné. Slezan si ale vyhrát zasloužil, protože hrál jednoznačně lépe.“