David Galvas: Chceme vyhrát a když to půjde, tak i postoupit!

Tomáš Salamon, 22.11.2010 Nová opora zadních řad se rozpovídala o svých prvních dojmech v týmu. Má za sebou úvodní zápas, který nevyšel podle jeho představ, ani podle představ jeho týmu. Celkově však vidí šance Orlů na postup slibně.

Tento článek patří k zápasu NJI - ORL 4:2

Máte za sebou první zápas v orlovském dresu. Jaké z něj máte pocity?

Nezačali jsme vůbec dobře, ale myslím si, že od první třetiny jsme se zlepšovali a zlepšovali, dali jsme nějaké góly, ale nestačilo to.

Zřejmě nejhorší ve vašem podání byla druhá třetina. Kde však byl klíčový moment zápasu?

Druhá třetina nebyla dobrá, ale myslím si, že rozhodla ta první. Prohrávali jsme 2:0, Jičín dobře bránil od středního pásma a my jsme se tam neuměli prosadit. Těžko se to dotahovalo.

Za svou kariéru jste prošel hodně týmů. Kde se vám nejvíce líbilo?

Nejlépe mi bylo asi v Trenčíně, ale uvidíme. Jsem tady první zápas a třeba to bude Orlová…

Jaké cíle si podle vás může toto mužstvo klást?

Určitě co nejvyšší. Chtěli bychom vyhrát a když to půjde, tak i postoupit!

Zřejmě jste neměl čas sledovat druhou ligu, ale tušíte, jaká mužstva tady hrají a kdo by mohl být favoritem?

Vůbec nevím. Je sice pravda, že jsem sledoval výsledky druhé, první i extraligy, ale vůbec nevím jak na tom mančafty jsou, ale každopádně je vidět, že druhá liga je kvalitní, plná kvalitních hráčů a určitě to bude vyrovnané.

Překvapilo vás po vašem příchodu do Orlové něco?

Myslím si, že je to hodně krátká doba, abych mohl něco takhle hodnotit.

Poznal jste za svou kariéru spoluhráče, se kterým jste si nejlépe sednul a kterého považujete za oblíbeného?

V každém mančaftu se vždy najdou oblíbení a méně oblíbení spoluhráči. S někým se hraje líp, s někým hůř, tak to je...

Objevily se spekulace, že jste měl nastoupit v rodné Opavě, proč jste se nakonec rozhodl pro Orlovou?

V Opavě jsem trénoval po dobu, co jsem si sháněl angažmá. Pak jsem se objevil v Polsku a nakonec jsme se domluvili s panem Vítečkem na spolupráci.