Slavní odchovanci

Filip Štefanka
Foto Kariéra
Bývalý obránce mládežnických reprezentací s dlouholetými extraligovými zkušenostmi. Do nejvyšší soutěže poprvé nakoukyl v roce 1998 v dresu Trince, ale šlo jen o letmé seznámení s extraligovým ledem. Naplno se mezi českou ligovou smetánkou usídlil až v Havířově. Tam odehrál tři sezóny a na rok si odskočil do pražské Slávie. Z Prahy putoval zpět do Havířova, odkud se po roce přesunul do Třince. Ten po třech letech opustil v roce 2005 a po další sezóně strávené ve Vsetíně (tehdy stále v extralize) se vydal poznávat hokejovou exotiku. Začal nám kulturně blízkým Polske,, aby násedně poznal horkou Itálii. Další ročník však již byl podstatně zajímavější. Filip totiž okusil hokej v Jižní Korei. Po návratu si zahrál za prvoligové havířovské Panthers a po krachu klubu v roce 2010 se vrátil domů, do Orlové. Okamžitě se stal jednou z klíčových postav týmů, se kterým se poté přestěhoval do Karviné. Tam s Alexandrem Hegegym vytvořil nejproduktivnější obrannou dvojici v lize a povedlo se mu probojovat se do All-Stars Teamu celé souteže. Když pak oznámil, že hodlá hrát v krajském přeboru za svou rodnou Orlovou, srdce fanoušků zaplesalo. Každý věděl, že hráč jeho kalibru bude pro soupeře postrachem. A Filip to potvrdil.

Objevilo se v médiích

HC Karviná: Filip se v hlasování novinářů dostal do druholigového All-Stars Teamu 2012 Čtěte zde.
Radim Valchař
Foto Kariéra
Útočník, bývalý mládežnický reprezentant. Zúčastnil se mistrovství světa do osmnácti let v roce 2007 ve Finsku, o dva roky později byl ve výběru do dvaceti let na šampionátu v kanadské Ottawě. Tři roky strávil v juniorské soutěži WHL, která je nejkvalitnější juniorskou soutěží světa. Po návratu oblékl znovu orlovský dres, aby následně přes Karvinou zamířil na Slovensko, kde oslavil dva tituly ve druhé nejvyšší soutěži v řadě. V roce 2015 pozvedl nad hlavu pohár pro mistra francouzkské nejvyšší soutěže, kdy v dresu Gap byl dokonce třetím nejproduktivnějším hráčem v play-off. Sezónu 2015/16 zahájil ve druhé nejvyšší finské soutěži za Hokki Kajaani. Po jedenácti zápasech, ve kterých nasbíral osm bodů (2+6) se však vrátil do Francie, kde v Ligue Magnus obléká dres "Boxerů" Bordeaux.

Objevilo se v médiích

Hokej.cz:Valchař si podmanil finále! Čtěte zde.
Hokej.cz:Finále ve Francii v české režii! Valchař s Richterem si vynutili sedmý duel Čtěte zde.
Hokki.fi: Radim Valchar ei jatka Hokki-paidassa/Radim Valchař končí v Hokki Čtěte zde.
Bordeaux Boxers: Une recrue offensive de choix/Šance pro nováčka v útoku Čtěte zde.
Sudoest.fr: Valchar rejoint les Boxers de Bordeaux/Valchař se připojil k Bordeaux Boxers Čtěte zde.
Ondrej Šedivý
Foto Kariéra
Mladý útočník původem z Bohumína, také začínal s hokejem na našem zimním stadionu a později si jej všimly Vítkovice. Odtamtud se dostal do mládežnických reprezentačních výběrů a postupem času si vytvořil i stálé místo na soupisce vítkovicých mužů. Aktuálně hraje mezinárodní EBEL v dresu Znojma.

Objevilo se v médiích

Studio B:Hostem Studia B extraligový hokejista Ondrej Šedivý Sledujte zde.
Znojemsko.cz:Útočník Orlů Šedivý: Neplníme detaily, které v play-off rozhodují Čtěte zde.

Ondra se při finále extraligy 2010 dostal do křížku se samotným Dominátorem! (FOTO: iSport.cz)
Daniel Krenželok
Foto Kariéra
Zatím nejmladší nadějný hokejista, který prošel našim klubem. Urostlý obránce v současnosti hraje kanadskou QMJHL za Victoriaville Tigers, kde přestoupil z Val d'Or Foreurs a před odchodem do zámoří odehrál několik sezón ve Vítkovicích. S českou osmnáctkou si zahrál na Misrovství světa 2015 a ve stejném roce byl kapitánem reprezentace na turnaji devatenáctiletých, který Česká republuka vyhrála. Také se o něm hovořilo i jako o kandidátovi pro draft do NHL 2015, ale bohužel na něj řada ještě nepřišla. Nicméně je pravděpodobné, že na draftu 2016 už některý ze třiceti klubů NHL jeho jméno vysloví. Za sebou už má import draft do CHL, kde si ho ve druhém kole vybralo Val d’Or Foreurs.

Objevilo se v médiích

Czechlist: Nejžhavější talenti pro draft 2015 Čtěte zde.
Hokej.guru: Draftem CHL prošlo 13 českých mladíků Čtěte zde.
ČSLH.cz Daniel coby kapitán dovedl U19 k výhře na turnaji v Chomutově Fotografie zde.
Youtube.com Danielův videoprofil pro draft 2015 Přehrát zde.
Jan Steber
Foto Kariéra
Jana Stebera otec přivedl na orlovský zimní stadion, když mu bylo sedm let. Nadějného hráče si později vyhlídl Třinec, se kterým se stal mistrem dorostenecké extraligy. Než však stihl nastoupit za mužský tým Ocelářů, byl v roce 2004 draftován do NHL Torontem Maple Leafs. Následoval tedy přesun do zámoří, kde v Kanadě dvě sezóny nastupoval v QMJHL za Halifax Mooseheads. Poslední ročník, ve kterém měl možnost poprat se o smlouvu v NHL odehrál v americké ECHL za Pansacola Ice Pilots. Přestože ani v jednom ze zámořských týmů nehrál druhé housle a rok co rok zaznamenával obstojný bodový příděl, smlouvy v nejlepší lize světa se nedočkal a vrátil se do Třince. Tři roky dostával prostor v extralize a obšasně vypomáhal v první lize Havířovu, Prostějovu a Šumperku. Další dvě sezóny přečkal v polském Graňsku a pak si dal od hokeje na dva roky pauzu. Brusle však nepověsil na hřebík definitivně a poslední dva ročníky hrál opět v polské nejvyšší soutěži. Nejprve v GKS Tychy a v ročníku 2014/2015 hned za hranicemi v Jastrzebie.

Objevilo se v médiích

Hockeysfuture.com: Czech 2004 prospects, Jan Steber (Zámořský hokejový server zmiňuje i Honzovy začátky na našem stadionu) Čtěte zde.
Hokej.cz: Steber nikdy nedal tak rychlý gól Čtěte zde.

Pokud někde v médiích naleznete zmínku o našich odchovancích, která zde není, nebo vám zde některý z odchovanců chybí, informujte nás na salamon@hcorlova.cz.

Fotky: Archiv HC Orlová, soukromý Archiv Radima Valchaře, ČSLH.CZ, Championsleague.net, iSport.cz