"Záleží na okolnostech, ale šel bych do toho," říká o 2.lize hrdina finále Voznica

Tomáš Salamon, 18.03.2017 Mistrovský titul by nebylo možné vybojovat bez tvrdé celoroční práce celého týmu a to stejné platí i o rozhodujícím finálovém utkání v Bohumíně. Tam však, alespoň co se statistik týče, ostatní hráče zastínil Jakub Voznica, který nasázel všechny tři orlovské góly. Necelých čtyřiadvacet hodin po vyhraném finále jsme jej vyzpovídali a přepis rozhovoru nyní přinášíme.

Tento článek patří k zápasu BOH - ORL 2:3

Jaké jsou tvé pocity pár hodin po vyhraném finále?

Pocity jsou určitě výborné, všichni jsme moc rádi, že to tak dobře dopadlo.

Dal jsi všechny orlovské góly toho zápasu. Dovedl sis před ním představit, že sehraješ tak důležitou roli?

To, kdo dal góly, je ve výsledku jedno. Hlavní je, že jsme vyhráli jako tým.

Můžeš ty brankové situace popsat?

U prvního gólu jsem dostal puk u mantinelu. Chtěl jsem jen trefit bránu a spadlo to tam. Druhý gól zařídil Dojčák (Zdeněk Deutsch), který mi to dal do prázdné brány. U třetího gólu výborně zapracovall Juhy (Jakub Juhász), který vybojoval puk, nahrál mi před bránu a já už jsem do toho jen plácnul.

Zápas byl dramatický až do konce. Byla nějaká chvíle, kdy ses bál o výsledek?

Abych řekl pravdu, tak ne. Celou dobu jsem věřil, že vyhrajeme.

Co říkáš na podporu fanoušků, kteří vás přijeli povzbudit v hojném počtu?

Fanoušci byli úžasní. Tímto bych jim chtěl moc poděkovat.

jak jste s klukama titul oslavili?

Oslava byla skvělá, všichni jsme si to užili.

Jak bys zhodnotil sezonu jako celek?

Hodnotit můžu jenom kladně. To, co jsme si dali jako cíl, jsme splnili.

Připouštěli jste si, že by to nemuselo vyjít a mohli byste skončit druzí?

Celou dobu jsme šli za tím, že vyhrajeme.

Máte od vedení nějaké zprávy, co bude dál? Zda soupeři z jihu do kvalifikace o druhou ligu nastoupí nebo ne?

Zprávy jsou takové, že by žádná kvalifikace být neměla.

Pokud by se tak opravdu stalo, tak je Orlová nyní postupujícím do druhé ligy, sdělilo vám vedení, jestli je reálné ji hrát?

To se zatím neřešilo. Uvidíme, co bude v nejbližších dnech.

Co ty osobně, bez ohledu na okolnosti, měl bys zájem si druhou ligu tady v Orlové znovu zahrát?

Samozřejmě záleží na hodně věcech, ale já bych do toho klidně šel .

Co bys chtěl vzkázat fanouškům?

Moc jim děkujeme za celou sezónu a doufam, že jsme je potěšili.