Flašar je s umístěním spokojen, ale chce výše. Tým je před nadstavbou připraven

Petr Sobol, 10.01.2011 Orlová - Zápasem s vedoucím Šumperkem zakončili Olejáři putování základní částí. A všichni ví, že nejdůležitější zápasy sezony se pomalu blíží. Nejprve přijde na řadu deset zápasu v nadstavbě, aby se poté vytvořily dvojice pro play off, kde už skutečně půjde o všechno. Podívejte se na to, jak současnou situaci zatím hodnotí trenér Aleš Flašar.

Orlová vstupovala do sezony s novým sponzorem v zádech a s velkým očekáváním. Úvod Olejářům vyšel, ale postupně si na špici tabulky začal dělat náskok Šumperk. A ten byl také soupeřem Olejářů v posledním kole základní hrací části. Flašarovi svěřenci navázali na dobrý výkon z Havířova a nakonec přidali i výhru. I proto může být nyní orlovská lavička spokojena. „Těžké zápasy nás ještě čekají. Teprve se ukáže, jak na tom jsme, jak jsme připraveni,“ ví trenér dobře.

I když Orlová možná pomýšlela ještě o stupínek výše, je umístění za Šumperkem a Havířovem bráno jako povedené. „Na to, že se tým budoval postupně a za pochodu, mohu být s třetím místem spokojen,“ poukázal Flašar na četné změny v týmu. Ty proběhly už před sezonou, kdy orlovskou kabinu posílila řada nových jmen. Javín, Ivan, Štefanka, Holuša a další určitě očekávání naplnili. Tím ale výčet posil nekončil. Během sezony přišli do Orlové bojovný Mikšan, zkušený bek Galvas, kanonýr Luka a hlavně olympijský vítěz Moravec. „Celé je to o herním systému, o určitém stylu hry,“ vystihuje Flašar.

A vše nasvědčuje tomu, že před rozhodující částí sezony se Orli potkali s dobrou formou, porážka lídra ligy je důkazem. „Je hlavní, aby se nám vyhýbala zranění. Také sportovní štěstíčko je důležité,“ vyhlíží k následující části Flašar. Jak už bylo uvedeno, Orlová do nadstavby vstupuje ze třetího místa. A co na to trenér? „Samozřejmě, že jsem rád, že jsme na bedně. Ale pořád říkám, že klidně můžete být první, druzí nebo třetí, ale nevyjde play off a celá sezona bude špatná. Takže s třetím místem jsem spokojen, ale budu rád, když po konci sezony budeme úplně někde jinde.“

V následujících desíti zápasech se rozhodne, z jaké pozice se bude vstupovat do play off. „Samozřejmě, že čím více zápasů pak budeme hrát doma, tím to bude lepší,“ vystihuje Flašar. A pak pokračuje: „Porazit se dá každý. Je to sport, jednou to vyjde, jednou ne. Hlavně musíme pořádně proměňovat šance.“

Zajímavé bude také sledovat, kdo z trojice Gleich, Šafránek a Žídek bude v následujících zápasech hájit orlovskou svatyni. „Máme tři kvalitní gólmany,“ ví dobře lodivod orlovské lavičky. V posledních čtyřech zápasech vždy začínal mladíček Standa Žídek, proti Šumperku jej ale za stavu 3:3 nahradil zkušenější Dušan Šafránek. „Standu jsem vystřídal já. Je to nesmírně talentovaný a kvalitní gólman, odchytal výborné tři zápasy. Taky se Šumperkem chytal velice dobře, dostal ale dva smolné góly, za které nemohl. Včera (v sobotu) chytal za juniory, já jsem nějak cítil, že už toho má dost. Určitě jsem ho nestáhl kvůli výkonu,“ vysvětluje Flašar. A tento tah se vyplatil. Do branky se postavil Šafránek, který za svá záda nepustil ani jeden puk, chytil nájezd a dotlačil Orlovou k výhře. „Šáfa potřebuje chytat. Kdy jindy udělat změnu, než právě v takové chvíli. A vyplatilo se,“ chválil si kouč.

Ten už nyní svůj soubor připravuje na důležité zápasy, které se blíží. Nadstavba startuje už ve středu, kdy do Plus Oil Arény zavítá Přerov. A všichni ví, že jde do tuhého. Flašar jde však se svým výběrem do boje pozitivně naladěn: „Kluci by měli být připraveni, jsou to bojovníci.“