Chceme hrát baráž o extraligu, říká kapitán dorostu Daniel Moldřík

Kateřina Sobolová, 26.09.2019 Orlovští dorostenci prožívají parádní vstup do sezony. Ze tří zápasů vytěžili maximální počet bodů a navíc předvádí velmi dobrý hokej. Svěřenci trenéra Petra Tomise se navíc mohou spolehnout na široký kádr v čele s kapitánem Danielem Moldříkem.

Vstup do sezony se vám povedl na jedničku. Panuje v kabině dobrá nálada?

Ano, řekl bych, že panuje. Všichni se snažíme získat každý bod a vím, že každý z nás se snaží podat ten nejlepší výkon.

Máte tři zápasy a tři výhry. Čekali jste to?

Náš plán byl do těch zápasu vlítnout naplno a vyhrát je, což se nám povedlo. A doufáme, že v tom budeme pokračovat.

Jak vysoko letos míříte?

Naším cílem je probojovat se do baráže o extraligu, což je pro nás zatím tím největším cílem.

V čem je hlavní síla vašeho týmu?

V tom, že se do zápasu vždy nabudíme. Na ledě se můžeme jeden na druhého spolehnout.

Vy jste kapitánem dorostu. Jak se v té roli cítíte? Co to pro vás znamená?

Jsem rád, že jím můžu být, ale jsem pořád stejný, jenom mám na hrudi připnuté C. Je to pro mě zodpovědnost.

V dorostu se letos sešlo hodně hráčů. Je dobře, že je v týmu tak velká konkurence?

Je nás tam sice hodně, ale každý si je rovný. Máme dobrý tým a všichni tam patříme.

Zatímco dorostenců je hodně, tak juniorů je málo. Jste rád, že díky tomu dostanete šanci i ve vyšší kategorii?

Ano, je to dobře, že si to v juniorce zkusíme. Je to tam přece těžší a hlavně rychlejší. Aspoň budeme vědět, co nás některé čeká v příští sezoně.

Jak dlouho vlastně hrajete hokej? Jak jste se k němu dostal?

Hokej hraji asi deset nebo jedenáct let. Už odmalička jsem chodil bruslit a dívat se na Orlovou. Se školkou jsme chodili bruslit a tam se pan trenér zeptal, jestli chci hrát hokej, dal mi přihlášku, tak jsme to s taťkou zařídili a šli jsme na první trénink. Taťka mě v tom stále podporuje a je na každém zápase, co může.