V Opavě jsem nedostal prostor, říká o svém návratu do Orlové René Svoboda

Petr Sobol, 30.10.2019 V orlovské brance se letos protočilo už pět brankářů. Tím posledním z nich je René Svoboda, který v Orlové už loni chytal druhou ligu. Po sezoně odešel do Opavy, tam ale nedostal šanci, a tak je zpět mezi třemi tyčemi Orlů. V zápase s Frýdkem-Místkem skvělým výkonem pomohl k tříbodovému zisku.

Byly to nervy až do konce. Co nakonec rozhodlo ve váš prospěch?

Nejdůležitější momentem bylo, když jsme ubránili oslabení tří proti pěti. V té době to bylo 3:3, a kdybychom inkasovali, tak zápas mohl vypadat jinak. Hráli jsme dobře jako tým a doufám, že na tento výkon navážeme i v příštím utkání.

Jste rádi, že jste hodili za hlavu utkání s Českým Těšínem a vyhráli?

To ano. Je důležité poučit se z chyb a v příštím zápase je nedělat.

V zápase s Těšínem jste střídal. Návrat jste si asi představoval jinak, že?

Samozřejmě, nebyl to pro mě lehký zápas, protože jsem nechytal víc než měsíc. Někdy to trvá, než se do toho člověk zase dostane.

Jak se zrodil váš návrat do Orlové? Zůstanete tady do konce sezony?

V Opavě jsem nedostal prostor chytat, tak jsem požádal o hostování do Orlové, abych jen netrénoval. Zatím to mám pouze na měsíc, po měsíci se uvidí, co bude dál.

Orlová má nadějné mladé gólmany, ale potřebovala silnou jedničku. Jste připraven tuto roli zvládnout?

Všichni to jsou šikovný gólmani. Budu rád, když budou čím dál lepší, budu se snažit pro tým udělat vše, co je v mých silách

Věříte, že v sobotu navážete na středeční výsledek a porazíte i Bohumín?

Byl bych rád, kdyby se nám to podařilo.