Pokračování série? „Já si to nemyslím, já v to věřím,“ hlásí David Mikšan

Petr Sobol, 02.03.2011 Orlová - Jako vždycky dřel, bojoval, nevynechal jediný střet. Sám dal gól na 2:0 a podílel se na dalších šancích. Ani to ale nakonec nestačilo. Šumperk předvedl dokonalý obrat, zápas se nakonec dostal na nájezdy a v těch byli šťastnější hosté. David Mikšan po zápase nehledal slova lehce, zklamání na něm bylo vidět. Když jsme se však dostali k otázce pokračování série, to už jasno měl. Orlová se jen tak nevzdá a série ještě může být dlouhá.

Tento článek patří k zápasu ORL - SUM 3:4 sn

Vím, že se vám asi zápas nyní nehodnotí lehko, ale přeci jen, zkuste to…

My jsme prostě do zápasu vstoupili výborně. Dvě třetiny jsme Šumperk k ničemu nepustili. Po druhé třetině to mělo být minimálně 4:0, měli jsme tolik šancí, gólovky. Pak si jako nějací žáčci necháme ujet chlapa, ten si jede sám… To si myslím, že by se ve finále, ještě k tomu ve třetí třetině, nemělo stávat. Holt se to ale stalo.

Čím si ty tři stejné góly v třetí třetině vysvětlujete?

To se stalo, ale stávat se to nesmí. Jsme už natolik zkušený mančaft, toto bychom si měli pohlídat.

Vy jste dál gól na 2:0, měli jste další šance a tlak. Nemohlo vás vedení nějak ukolébat?

Ne, to ne. Pořád jsme hráli perfektně, druhou třetinu jsme pokračovali v naší hře. Z toho vyplynuly minimálně tři čisté gólovky. I když jsme jednu nedali, další jsme dát měli. To už by pak Šumperk horko těžko otáčel.

Zaskočil vás něčím Šumperk? Zdálo se, že na vás dlouho vůbec nemají.

Jak říkám, dvě třetiny Šumperk vůbec nevěděl, co hrát. Nebyl to takový Šumperk, na jaký jsme zvyklí. My jsme toho měli využít…

V závěru jste ještě zabrali, srovnali a dostali zápas do prodloužení. Věřili jste, že tam výhru vybojujete?

Většinou to tak je. Když mančaft před koncem vyrovná, tak už se to štěstíčko k němu přikloní.

I v prodloužení vaše šance pokračovaly, měli jste převahu…

Šance jsme měli. Šli jsme sami na bránu, když už to hráč zasouvá do brány, tak mu šumperský hráč zlomí hokejku…

Ve čtvrtek série pokračuje v Šumperku. Jak to vidíte?

Nic není hotovo. 2:0 ještě nic neznamená. Oni ještě doma letos neprohráli, tak není řečeno, že ve čtvrtek ta jejich série skončit nemůže. To bychom se pak vrátili na náš led a nikde není řečeno, že po sobotě nemůže být stav série 2:2.

Zatímco šumperská série trvá, vy jste o dlouhou domácí neporazitelnost přišli. O to více to asi musí mrzet, že zrovna ve finále?!

Určitě, to mrzí. Ale jak jsem řekl, my zase jejich sérii můžeme ukončit ve čtvrtek.

Myslíte, že se série ještě může vrátit do Orlové?