Žákovské soutěže přinesou v sezóně 2011/2012 řadu změn

Adam Bagar, 05.09.2011 Na dveře již pomalu klepou také úvodní mistrovské zápasy žákovských soutěží. Ty odstartují v sobotu 17. září. V následujícím hokejovém ročníku se můžete těšit na řadu změn. Tou nejzásadnější je asi fakt, že po zápase páté třídy uvidíte v akci sedmáky a po utkání šesté třídy přijde na řadu duel osmáků. Další novinkou jsou dvě části soutěže u žáků čtvrté třídy, první polovina se odehraje minihokejově, druhá již klasicky na celém kluzišti. Třeťáky pak čekají pouze miniturnaje, na něž jsme z loňských sezón zvyklí u hráčů druhé třídy. Veškeré změny a seznam účastníků jednotlivých žákovských soutěží naleznete v těle článku.

Novinky v žákovských soutěžích pro sezónu 2011/2012

V předešlých sezónách jsme byli zvyklí na společné cesty žáků 5. + 6. třídy a 7. + 8. třídy. Letos tomu bude ovšem jinak. Český svaz ledního hokeje totiž přišel s novinkou. Během čtyř hodin, kdy jsou obě utkání zpravidla odehrány, budou na ledové ploše k vidění jak mladší žáci, tak i starší. Páťáci budou hrát zápasy společně se sedmáky a šesťáci s hráči osmé třídy.

V přehledu účastníků jednotlivých žákovských kategorií se objevuje u 5. a 7. třídy také tým HK Krnov „B“. Krnovští mají pouze družstvo mladších žáků, a tak žáci sedmé třídy budou mít vždy při konfrontaci sil s tímto nováčkem soutěže volno.

Změny se týkají také nejmladších kategorií. Žáky 4. třídy jsme byli zvyklí vídat na celém kluzišti. Sezóna 2011/2012 však přinese velmi zajímavou změnu. Soutěž je rozdělena na dvě části. V té první si čtvrťáci v rámci miniturnajů zahrají minihokej, od poloviny prosince pak přejdou na klasické kluziště, kde je čeká dalších čtrnáct zápasů.

Hokejisté 3. třídy samozřejmě zůstanou u minihokeje, ale nebudou již jezdit na svá utkání společně se čtvrťáky. O pomyslné body totiž budou bojovat v rámci dvanácti miniturnajů. Beze změn zůstává systém u druhé třídy, ten je prakticky totožný s tím, který budou v následující sezóně praktikovat žáci 3. třídy.

Účastníci jednotlivých žákovských soutěží

8. + 6. třída: HC RT TORAX Poruba, HC Nový Jičín, AZ Havířov, HC Slezan Opava, HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Steel, HC Orlová, SK Karviná, HC Frýdek - Místek, HC Černí Vlci.

7. + 5. třída: HC RT TORAX Poruba, AZ Havířov, HC Slezan Opava, HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Steel, HC Orlová, SK Karviná, HC Frýdek - Místek, HK Krnov „B“.

4. Třída: HC RT TORAX Poruba, HC Černí Vlci „A“ (Kopřivnice), HC Frýdek - Místek, HC Oceláři Třinec, HK Krnov, SK Karviná, HC Černí Vlci „B“ (Rožnov p. R.), HC Slezan Opava, HC Nový Jičín, AZ Havířov, HC Orlová, HC Studénka, HC Vítkovice Steel, JHK Czarne Jastrzebie (POL), HC Bohumín.

3. Třída: HC RT TORAX Poruba, HC Černí Vlci „A“ (Kopřivnice), HC Frýdek - Místek, HC Oceláři Třinec, HK Krnov, SK Karviná, TJ Slavoj Český Těšín, HC Slezan Opava, HC Nový Jičín, AZ Havířov, HC Orlová, HC Studénka, HC Vítkovice Steel, JHK Czarne Jastrzebie, HC Černí Vlci „B“ (Rožnov p. R.), HC Bohumín.

2. Třída: HC RT TORAX Poruba, HC Černí Vlci „A“ (Kopřivnice), HC Frýdek - Místek, HC Oceláři Třinec, HK Krnov, SK Karviná, TJ Slavoj Český Těšín, HC Slezan Opava, HC Nový Jičín, HC Havířov, HC Orlová, HC Studénka, HC Vítkovice Steel, HC Černí Vlci „B“ (Rožnov p. R.), HC Bohumín.

Autor je redaktorem stránek HC RT TORAX Poruba