"Líbí se mi, že můžu rozhodovat zápasy," pochvaluje Daniel Vacula

Tomáš Salamon, 11.03.2012 Starším žákům se v této sezoně vede výborně a nemalou zásluhu na tom mají brankáři Ivo Křehlík a Daniel Vacula, kteří po celou sezonu předvádí vyrovnané a kvalitní výkony. Právě druhého jmenovaného jsme vyzpovídali a zjistili jsme, kdy s hokejem začínal, co ho k tomu vedlo, jak se mu v Orlové líbí a jaké jsou jeho plány do budoucna. Pokud Vás to zajímá, čtěte dále.

Nejprve se zeptám na to, kdy jsi s hokejem začínal, a proč sis vybral právě tento sport?

Začínal jsem ve čtyřech letech, protože se mi ten sport líbil a chtěl jsem ho zkusit.

Jaká se ti vybaví tvá první vzpomínka na hokej? Kdy ses s ním poprvé seznámil?

V těch čtyřech letech jsem se díval na nějaký zápas v televizi, bavilo mě to, tak jsem to šel zkusit a nějak jsem se dostal do branky.

Hrál jsi od začátku tady v Orlové?

Ano, začínal jsem tady.

Změnil se podle tebe za tu dobu, co tady trénuješ nějak přístup k mládežníkům?

Myslím si, že se to tu celkem zlepšilo.

Jaké jsi měl v začátcích vzory?

V té době jsem ty hráče ještě neznal, protože jsem byl ještě malý, ale teď už nějaké vzory mám.

A kteří hráči to jsou? Obdivuješ někoho ze světových gólmanů nebo je to třeba někdo z orlovského A týmu?

Líbí se mi Tomáš Vokoun, ale obdivuju i Nabokova a spoustu dalších.

Co tě vedlo k tomu stát se brankářem?

Protože se mi to v brance líbí a baví mě to.

Líbí se ti na tom ta role, že na tobě stojí celý tým a ty můžeš být tím, kdo rozhoduje zápasy?

Líbí se mi to, ale někdy se ten zápas nevyvede, pustím nějaký blbý gól a nemám z toho dobrý pocit.

Jak plánuješ svou hokejovou budoucnost? Kam až bys to chtěl dotáhnout?

Určitě bych se chtěl dostat na co nejvyšší úroveň, ale bude záležet na tom, jak se mi bude dařit.