Petr Česlík: "Celou sezonu jsem cítil v týmu velké srdíčko, odhodlání a nabuzení"

Petr Sobol, 23.03.2012 Svou bojovností, odhodláním a hlavně orlovským hokejovým srdcem si letos parta okolo kapitána Opravila získala na svou stranu spoustu fanoušků. Vyřazení z baráže je stále čerstvé a stále mrzí. I trenéra Petra Česlíka. I on si ale výkonů svých svěřenců nesmírně cení a ukazuje hlavně na bojovnost v zápasech i na trénincích, které jeho svěřenci navštěvovali pravidelně. Fanoušky také zajímá, zda Česlík povede Orly i v příští sezoně. Jak ale sám přiznal, na to je ještě nyní brzy.

Od vyřazení z baráže uběhl týden. Přesto, je ve vás ještě zklamání?

V životě i ve sportu se stávají horší věci. Ale to víte, že to zamrzí ještě i teď.

V Budějovicích jste dostali gól půl minuty před koncem, doma měli velké šance. Cítíte, že postup byl blízko?

Ano, bylo to hodně blízko. Ale to štěstíčko se přiklonilo k soupeři.

Když od toho ale upustíme, jaká byla sezona? Hodnotíte ji jako úspěšnou?

Z pohledu situace v klubu, která byla na začátku sezony, ji hodnotím jako velice úspěšnou.

Že to Orlová dotáhne tak daleko, to v úvodu sezony tušil jen málokdo. Jak byste pospal vývoj týmu?

Hráči letos udělali pořádný kus práce. Věděli jsme, že to nepůjde hned, ale závěr sezony hovoří za vše.

Cítil jste z týmu chuť a bojovnost? Je to jeden z důvodů, proč jste to dotáhli až tak daleko?

Ano, v týmu cítil jsem velké srdíčko, velké odhodlání a nabuzení po celou sezonu. Důkazem je fakt, že z pohledu docházky na tréninky jsme měli jen výjimečné absence, za což musím hráčům poděkovat.

Na baráž nemohli hrát Wróbel s Mintělem, kteří do týmu zapadli skvěle. Byla to velká ztráta?

Ano, to byla ztráta velká…

Na lavičce jste udělal kus práce. Čehosi nejvíce ceníte a naopak, je něco, co byste udělal jinak?

Jak jsem říkal, cením si poctivého přístupu hráčů k tréninkům i utkáním, z toho pramenily dobré výsledky. Jestli bych něco udělal jinak? No, ve druhé minutě prodloužení baráže bych mohl poslat na led jiné hráče, třeba bychom ten gól nedostali. (usměje se)

Co říkáte na zájem o hokej, jaký v Orlové ze strany fanoušků byl?

To, že fandové chodili i ve větším počtu než v minulých létech, je něco úžasného. Myslím si, že je to také proto, že se orlovští diváci mohli podívat i na své odchovance, Orlováky, kterých jsme letos měli v týmu patnáct. Za celou sezonu fanouškům tímto moc děkuji.

Je asi ještě brzo, ale tušíte, jak bude vypadat příští sezona? Pokračujete na lavičce?

To je otázka pro vedení klubu. Oficiálně jsme se zatím nebavili.

Jaký tým byste si přál pro příští sezonu mít?

Jak říkám, zatím je brzy o tom hovořit.