Starší žáci dvakrát prohráli

Tomáš Salamon, Radek Benda, 20.10.2012 Starší žáci do této sezóny vstoupili velice úspěšně, ale poslední dobou se jim bohužel nedaří na dobré výkony z úvodu navázat. V úplynulém týdnu odehráli dva zápasy a ani v jednom nedokázali zvítězit. I když nutno dodat, že proti Porubě jim k tomu moc nechybělo.

HC Slezan Opava vs. HC Orlová 16:3
Třetiny: (6:1,4:2,6:0)
Branky a nahrávky ORL: Teplanský r.,Skalka2x asistence-Přeček A.,Horecký M.
Sestava ORL: Hýbl-Klus,Benda,Teplanský,Jelínek-Přeček,Skalka,Horecký-Grygerek,Kolder,Jeziak

HC Orlová vs. HC Torax Poruba 4:5
Třetiny: (2:2,1:3,1:0)
Branky a nahrávky ORL: Jeziak2x, Piš 2x, asistence-Kolder,Grygerek
Sestava ORL: Křehlík,Hýbl,-Klus,Teplanský,Benda,Jelínek-Horecký,Skalka,Piš-Grygerek,Jeziak,Kolder

Komentář k zápasu:
Po debaklu , který si starší žáci přivezli z Opavy, nastoupili na domácím ledě 16.10. k dohrávce 5.kola proti HC Torax Poruba. Domácí ve 2.min. prohrávali 0:1, ale za necelou minutku srovnali zásluhou J.Jeziaka na 1:1. V čase 16:33 si O.Benda tečoval nohou puk do vlastní brány a stav se tak měnil na 1:2. Domácí zabojovali a srovnali stav opět zásluhou Jeziaka na 2:2 (čas18:34). Hned v úvodu 2. třetiny využil nepozornosti hostujícího gólmana D. Piš a zasunul kotouč za jeho záda 3:2. Tento stav však netrval dlouho. Během pěti minut dostali domácí 3 góly, nevyužili ani početní převahu 4na3 a 5na3 a tak se stav po druhé třetině vyvíjel pro domácí 3:5. Ve třetím dějství stačili domácí zkorigovat výsledek na 4:5 (Piš D.) .