Čtvrťáci porazili Havířov, starší žáci těsně podlehli Třinci

Tomáš Salamon, 22.10.2012 Opět přinášíme výsledky hráčů narozených v roce 2003 a starších žáků. Bohužel nám do redakce opět jiné kategorie nedorazili,takže tímto prosíme vedoucí družstev, aby výsledky posílali na mail tom.sala@seznam.cz. Co se týče nám známých výsledků, tak čtvrtá třída "A" porazila Havířov a "béčko" si vyšláplo na Vítkovice. Starší žáci sice opět nedokázali zvítězit, ale prohra o gól s Třincem je dobrým příslibem zlepšení pro další kola.

Třetiny: (0:1, 1:0, 3:4)
Branky a nahrávky ORL: Benda O.,Piš D.2x,Horecký M., asistence-Skalka J.,Klus D.
Sestava ORL: Hýbl, Křehlík-Klus,Jelínek,Benda,Teplanský-Horecký,Skalka,Piš-Švec,Jeziak,Kolder,Grygerek

Komentář k zápasu:
Další mistrovské utkání sehráli starší žáci Orlové doma proti Ocelářům z Třince. Obě mužstva začali dosti svědomitě a to se projevilo i na počtu střel v první třetině (6/4). Kdy jedna ze střel hostí (Tománek) skončila za zády domácího Hýbla. Po první třetině tedy 0:1. Ve druhé třetině se hra otevřela a to se projevilo nejen na počtu střel , ale i na vyloučení. V čase 34:04 využili domácí přesilovou hru, kdy se trefil Benda O. V zápětí při vlastním oslabení skóroval zpoza brány Skalka , ale rozhodčí ( Majetný, Ujezdský) jasný gól neuznali. Špatně se rozhoduje o brance z modré čáry. Před bránou ocelářů se strhla šarvátka a rozhodování sudích vzala za své. Oba týmy se dopouštěli faulů, kdy v posledních šesti minutách II. třetiny byl stav vyloučení 5-4. Stav po II.třetině 1:1. Třetí třetina, D. Piš na vlastní modré přebírá kotouč a vydává se na sólo. Bere na hůl oba obránce i s gólmanem a kotouč prochází mezi nohy za brankovou čáru, 41:57 domácí vedou 2:1. Vedení netrvá dlouho v čase 42:08 jde za katr Grygerek a hosté (42:43 Šulek) využívají přesilovku 2:2. V čase 45:09 jdou hosté (Sztefek) do jednogólového vedení. O dvě minuty později se opět radovali domácí zásluhou D.Piše, který po přihrávce J.Skalky srovnává na 3:3. V čase 51:17 se do vedení opět dostávají Oceláři (Sokalski) 3:4 a po čtvrté brance je střídán domácí brankář L.Hýbl za I. Křehlíka.V čase 54:51 odskakují hosté na rozdíl dvou branek 3:5. Ale domácí se i přes ubíhající čas nevzdávají a snižují M. Horeckým minutu a půl před koncem šikovnou tečí po střele D. Kluse na 4:5. V posledních vteřinách se ještě pokouší o únik D. Piš, ale čas je pro domácí neúprosný. I přes prohru předvedli domácí bojovný výkon.