Starší žáci si poradili s Frýdkem - Místkem

Radek Benda, 15.11.2012 V článku naleznete informace o dohrávce 10. kola LSZ.

HC Orlová vs. HC Frýdek-Místek 7:4
Třetiny: (1:0,1:2,5:2)
Branky a nahrávky ORL: Skalka,Piš 4x,Jeziak 2x, asistence: Klus 2x,Jelínek,Skalka,Piš,Kolder
Sestava ORL: Křehlík,(Hýbl)-Klus,Jelínek,Benda Teplanský-Horecký,Skalka,Piš-Kolder,Jeziak,Grygerek

Komentář k zápasu:
V pondělní podvečer dohrávali starší žáci 10.kolo LSŽ, kdy na domácím ledě přivítali HC Frýdek – Místek. Do zápasu šli orli po dvou týdenním zápasovém půstu s jediným cílem a to nechat si dva body doma i přes vysokou prohru ve Frýdku-Místku z 2.kola. Skóre otevřel D. Piš v 11. minutě utkání. V 16.minutě zachránilo domácí před srovnáním břevno Křehlíkovy brány. Hned v úvodu druhého dějství nevyužil D. Piš samostatný únik. Stav 1:0 vydržel do 27.min., kdy na 1:1 srovnal Indrst F. Ale po třech minutách hry, šli do vedení 2:1 ( Piš D.) opět domácí. Druhá třetina se s přibývajícím časem přiostřovala. Hosté cítili šanci na srovnání , ale dobře chytající I.Křehlík si byl svými zákroky jist. V čase 30:24 se však hosté dočkali srovnání skóre zásluhou P.Srníčka. Po druhé třetině tedy 2:2. Třetí třetina měla tedy rozhodnout o vítězi vyrovnaného utkání. Domácí fanoušci (rodiče) hnali kluky dopředu. Fans se dočkali , kdy se v čase 43:11 dostal k odraženému puku Jeziak a bez problému vsítil 3. gól domácích. Ve 46. minutě se opět přihlásil ke slovu D. Piš a svou třetí brankou utkání poslal domácí do dvougólového vedení. Stav 4:2 se měnil v čase 49:17, kdy snížil hostující Srníček krásnou střelou do levého horního růžku Křehlíkovy branky 4:3. Na 5:3 zvyšoval domácí J. Skalka, kuriózním, ale chtěným gólem zpoza brány, kdy namířil kotouč do brusleí hostujícího gólmana a ten přetnul brankovou čáru. Ale hosté se nevzdávali a drama trvalo dál, obzvláště po 4. trefě, kdy za Frýdek-Místek snižoval na 5:4 A.Makúch. Tři minuty před koncem utkání, vzal osud utkání do svých rukou kapitán domácích Dominik Klus. Z vlastního pásma se vydal k velkému sólu, kdy ukličkoval 3 frýdecké hráče, střelou z bezprostřední blízkosti sice gólmana nepřekonal , ale odražený puk se dostal k J.Jeziakovi a ten dorazil kotouč do prázdné branky, 6:4. Poslední tečku za zápasem udělal ten kdo otevřel střeleckou listinu. Hosté 2. minuty před koncem odvolali brankáře a zkusili power play. Do prázdné brány se trefil D.Piš a uzavřel tak skóre na konečných 7:4 pro HC Orlová. Klukům patří velké dík za bojovnost.

Autorem komentáře je vedoucí družstva, Radek Benda.