„Pro Orlovou udělám maximum,“ říká Jan Sznapka

Petr Sobol, 31.08.2013 Věděl, že to v Orlové nebude mít snadné. Jeho výkony oproti poslednímu působení v našem klubu sice šly vzhůru, přesto se někteří fanoušci netvářili při zprávách o jeho příchodu dvakrát vesele. Jan Sznapka s tím ale počítal a je připravený udělat maximum, aby si orlovské příznivce získal na svou stranu. O tom svědčí i fakt, že neuvažoval o jiném týmu, než o tom, kde nosí orla na dresu.

Váš návrat do Orlové vyvolal mezi diváky poměrně rozruch, ne vždy se setkal s pozitivními reakcemi. Počítal jste s tím?

Ano, bylo mi to od začátku jasné a popravdě jsem se toho dost bál.

Čím byste je chtěl přesvědčit, abyste si je definitivně vrátil na svou stranu?

Přesvědčit je musím v prvé řadě svými výkony. Chci Orlové pomoct a udělám pro to maximum.

Když vás Orlová oslovila, váhal jste dlouho, zda se vrátit?

Jak jsem již zmínil v první odpovědi, bál jsem se, jak to někteří fanoušci přijmou, ale nic jiného v mém rozhodování nehrálo roli. Za Orlovou jsem hrát chtěl, kluky znám a je tady super parta. Zažil jsem tady dobré časy.

Co nakonec rozhodlo o vašem návratu?

Nikam jinam než do Orlové jsem po pravdě jít nechtěl, takže to pro mě byla téměř hotová věc.

Oproti svému poslednímu působení v Orlové jste o něco starší, zkušenější. Posunula se vaše hra směrem vzhůru?

Nerad hodnotím sám sebe, ale myslím si, že čím je člověk starší a zkušenější, tak hraje lépe. Doufám, že je to i můj případ.

V čem všem jste se ještě změnil? Věříte si více na ledě?

Určitě si na ledě více věřím a jsem klidnější, než když jsem byl mladší.

V Orlové se tvoří nový tým. Jaká bude vaše role?

Role hráčů určuje trenér a já mu do hlavy nevidím, takže se nechám překvapit, co se mnou zamýšlí.

Výkony týmu jdou v přípravných zápasech nahoru. Jak dlouho bude trvat, než si definitivně „sednete?“

Až bude tým kompletně poskládaný, tak se teprve může začít pořádně sehrávat. Potom určitě půjdou výsledky zápas od zápasu nahoru.

Jak vidíte ambice týmu v nové sezoně?

Každý tým chce hrát play-off. My se o play-off určitě popereme. Potom se uvidí, jak daleko dokážeme dojít, jak bude silný tým, kolik toho vydržíme. Ale to už předbíhám…