"Nemyslím si, že bych měl na vítězství větší podíl než spoluhráči,"chválil týmový výkon mužstva David Iláš

Tomáš Salamon, 23.01.2014 V souvislosti se třemi body z Valašského Meziříčí se nejčastěji skloňuje jméno Davida Iláše. Ten za svá záda nepustil jediný puk a pochvaly sklízí právem. V hlasování o hráče kola skončil sice až druhý za vsetínským Petrem Hromadou, který se blýskl také nulou, ale to jej mrzet nemusí. Svou roli totiž zvládl na výbornou. Přesto po zápase působil skromně a děkoval spoluhráčům, kteří jej podpořili zodpovědnou obranou v předbrankovém prostoru.

Tento článek patří k zápasu VAL - ORL 0:2

Davide, Valmezu jste ve středu dokázali odskočit o čtyři body. Je to úleva?

Je určitě dobře, že jsme zvládli tohle důležité utkání, ale do konce zbývá ještě 9 zápasů a bodu je ve hře dost.

Zápas to byl vyrovnaný a určitě těžký i po psychické stránce. Jak jste ho vy sám prožíval?

Pro nás je těžký každý zápas, protože z každého potřebujeme body, abychom se vyhnuli baráži.

Udržel jste čisté konto. Jak velký podíl máte podle vás na vítězství?

Nemyslím si, že bych měl větší podíl. Strašně moc mi pomohli kluci, kteří nedopustili moc dorážek, lehali do střel, protože si každý uvědomil důležitost toho zápasu.

Gól jste nepustil, ale byla některá chvíle, kdy vám bylo nejhůř?

Bylo jich více. Několikrát jsem se otáčel, že to je gól a nakonec to skončilo na tyči. Myslím, že ty tyčky byly snad čtyři. (Směje se)

V sobotu přijede Technika? Na co si budete muset dát pozor a co by na ně naopak mohlo platit?

Technika je pro nás nepříjemný soupeř, který hraje velmi dobře. Ale pokud budeme hrát jako s Valmezem, tak máme šanci uspět.

Do Meziříčí Vás jela povzbudit i spousta fanoušků. Co říkáte na jejich podporu?

Všem fanouškům moc děkujeme za podporu ve Valmezu. Pokračujte v tom dále.