David Moravec: Orlová má silný a ambiciózní tým

Petr Sobol, 25.10.2010 Orlová - Orlovský tým přivítal ve svých řadách velkou posilu. Ve Frýdku - Místku si svou premiéru v novém dresu odbyl David Moravec, který si pochvaluje sílu mužstva. Ta s jeho příchodem ještě určitě vzroste. Jak dlouho Moravec na svém hostování v kádru Olejářů vydrží?

Máte za sebou první zápas v orlovském dresu. Jak se cítíte?

Docela dobře. Je pravda, že jsem nehrál zápas skoro tři týdny, ale určitě to nebylo špatné.

Projevila se na vašem výkonu tato pauza?

Zápasové manko bylo určitě cítit. Věřím ale, že ve čtvrtek to bude zase o něco lepší.

Zaznamenal jste jednu asistenci, váš výkon byl povedený. Jste se sebou spokojen?

Nebylo to ještě zdaleka takové, jak bych si představoval.

Pro mnoho lidí je váš přestup do Orlové překvapení. Jak jste se zde ocitl?

Vedení Orlové mi umožnilo, abych s mužstvem trénoval. A tím to vlastně celé začalo.

Jaká je vaše dohoda s vedením klubu?

Budu zde nastupovat zápas od zápasu. Zatím ale maximálně měsíc.

Myslíte si, že Orlová bude letos vaše cílová stanice nebo se chcete posunout ještě dále?

To je zatím brzo odpovědět. Ještě nevím, co bude dále.

Ve druhé lize to byla vaše premiéra. Jak byste tuto soutěž ohodnotil?

Já mám za sebou zatím jen jeden zápas. Proto je na nějaké hodnocení ještě brzy.

Po odchodu z Nitry jste byl bez angažmá. Neměl jste jiné nabídky?

Nabídky jsem měl. Všechny ale byly daleko a já jsem nechtěl jít z Ostravy. Mám zde rodinu, a proto jsem chtěl zůstat.

Orlová má velmi silný a ambiciózní tým. Jak vidíte její šance?

Mužstvo vypadá dobře. Soutěž je ale ještě hodně dlouhá. Mohou přijít zranění nebo krize a vše může být jinak.

Jak jste zapadl v kabině?

To ať posoudí jiní, na to se musíte zeptat kluků v šatně.

Před vámi je derby s Havířovem, kde jste loni působil. Bude pro vás zápas nějak speciální?

Ne, tak to neberu.