Autor hattricku Daniel Piš doporučuje rodičům, aby své děti dali na hokej!

Tomáš Salamon, 27.08.2014 Mladší dorostenci v sobotu vyprovodili z ledu s výpraskem 9:3 slovenský Poprad. Hattrickem se na tomto vítězství podílel Daniel Piš, kterému se v orlovském dresu dařilo i v minulých letech. Proto jsme mu položili pár otázek.

Co jste od slovenského protivníka očekávali? Jak jste k přípravnému zápasu přistupovali? Šlo spíš o to se sehrát bez ohledu na výsledek, nebo jste do toho šli naplno?

Očekávali jsme od nich dobrý výkon. Hlavní bylo je nepodcenit s soustředit se na to. Do zápasu jsme šli naplno.

Byl to vyhrocený zápas plný vyloučení na obou stranách. Nebáli jste se třeba, že se před sezónou zbytečně zraníte?

Na takové věci se v zápase nemyslí. To je riziko hokeje, které každý musí podstoupit

Ty jsi dal v zápase hattrick. Jak jsi se svým výkonem spokojený?

Se svým výkonem jsem byl spokojený, ale mohlo to být ještě lepší.

Za výkonem musela stát i tvrdá letní příprava. Jak jsi se na sezónu chystal? Co příprava v klubu? Dělal jsi i něco navíc?

Přes léto jsem trénoval individuálně. Přes volno jsem si dával navíc, protože když chceš být lepší než ostatní tak musíš pro to dělat víc než oni.

Co pro tebe hokej v životě znamená? Doporučil bys rodičům, kteří uvažují, že své dítě dají na hokej, aby to udělali?

hokej pro mně znamená vše a určitě bych chtěl doporučit rodičům, kteří nad tím uvažují, aby přihlásili své děti na hokej. Ale ne nijak nuceně. Hlavně to ty děcka musí bavit! Když je to nebaví, tak to nemá cenu!

V Orlové se ti v minulosti dařilo a vypadá to, že tomu tak bude i dále. Kam bys to chtěl v budoucnu dotáhnout? Jaké jsou tvé hokejové cíle?

Můj nejbližší cíl je dostat se do extraligy mladšího dorostu dorostu. Pak se uvidí.