Michal Divoký: Jsem zvyklý na třetí lajnu, kde si hraju svoje

Tomáš Salamon, 02.01.2015 Michal Divoký se v poslední době rozstřílel. Skóroval v posledních pěti zápasech a rád by na to navázel i proti Benešovu. Zároveň bude i tváří příštího zpravodeje, ale ještě předtím, než se dozvíte, co odpovídal na vaše dotazy, přeštěte si rozhovor, který nám poskytl po zápase s Kopřivnicí.

Michale, před tímto zápasem jste měli dlouhou pauzu. Připravovali jste se nějak speciálně na silnou Kopřivnici?

Trénovali jsme úplně normálně. Řekli jsme si, že musíme hrát svoji hru a že máme na to je porazit.

To se také povedlo a vy jste dal gól. Bylo to už popáté v řadě. Co vy na to, že se vám takhle daří?

Jsem rád, že mi to tam začalo padat. Je to dobrý pocit, mám z toho radost a doufám, že to bude pokračovat.

Kromě gólu jste měl možnost zahrát si proti Radku Bonkovi. Jaké to bylo?

Jo, bylo to super. Je to dobrý hráč. Několikrát jsem se mu snažil vzít puk a šlo to hodně těžko.

Ale povedlo se vám ho i párkrát porazit na buly...

Jo, to mě taky potěšilo.

Co hráči krajského přeboru blikne hlavou, když se podívá a zjistí, že na něj jede hráč, který odehrál více než 1000 zápasů v NHL?

Nic speciálního. Je to soupeř jako každý jiný a prostě se ho snažíte zastavit a vzít mu puk.

Opusťmě teď Radka Bonka. Dnes jste hrál ve druhé lajně s novými spoluhráči. Jak se vám s nimi hrálo?

Musím říct, že jsem více zvyklý na třetí lajnu. Hrajeme si tam s klukama svoje a vyhovuje mi to. Dneska jsem byl ve druhé, protože se hned na začátku zranil Martin Vidlák, a bylo to zase něco jiného, ale taky se mi s klukama z druhé lajny hrálo dobře.

Přestože jste v mládeži okusil i Havířov a hrál jste také za Karvinou, tak jste orlovský odchovanec. Jaké to je hrát za klub, ve kterém jste vyrůstal?

Jsem za to rád a vždycky jsem tady chtěl hrát. Je trochu škoda, že tu není druhá liga, ale věřím, že se nám podaří do ní dostat.