Trenér nás seřval, pak už to vypadalo, jak mělo, řekl k derby Patrik Mihál

Petr Sobol, 21.01.2015 V orlovském A týmu hraje první sezonu. Fanoušci si jej ale na ledě určitě rychle všimli. Patrik Mihál se snaží být aktivní a jedním gólem přispěl i k víkendové výhře v derby nad Bohumínem. Ten Orlová konečně porazila bez větších komplikací. A právě P. Mihála jsme po duelu pozvali k rozhovoru.

Máte za sebou třetí zápas s posledním Bohumínem. Až teď jste ale vyhráli s přehledem. Bylo to předtím o podcenění?

Myslím si, že předchozí zápasy jsme podcenili a mysleli si, že se porazí sami...

V předchozích dvou duelech jste vždy zápas zbytečně zdramatizovali. Poučili jste se z toho?

Výsledek vypadal jednoznačně, ale první třetinu tomu tak nebylo. Každý hrál hurá hokej a až nás v šatně trenér seřval, tak se teprve začalo hrát, jak se mělo.

Vy jste pečetil výhru závěrečným gólem. Můžete tu situaci popsat?

Situace vznikla, když kluci jeli dva na dva a puk se jim odrazil na střed, kde jsem zrovna přijížděl. Potom se mi povedlo objet dva obránce a vystřelit dvacet čísel nad ledem k tyčce, z čehož padl gól.

V Orlové jste dlouho čekal na šanci, kterou jste dostal letos. Věřil jste před sezonou, že se dostanete do A týmu?

Věřil, nevěřil… Jen jsem věděl, že to nebude jednoduché.

Co pro vás znamená hrát za orlovské áčko?

Jsem rád. Už jako malý kluk jsem se chodíval dívat na Orlovou, takže jsem rád, že tady můžu hrát.

Je to vaše premiérová sezona, jste se svými výkony zatím spokojen?

Moc ne. Dávám málo gólů a nějak pomalu se do toho dostávám. Musím teď zabrat a pořádně se snažit.

Před vámi je duel s Rožnovem. Co od něj čekat?

Můžeme čekat to, že nás dokážou docela potrápit. Už jsme s nim hráli vyrovnaně, ale když se na to připravíme, tak věřím, že je porazíme.