Byl to zápas blbec, řekl k duelu se Studénkou Lumír Rosůlek

Petr Sobol, 19.02.2015 Orlovští hokejisté zřejmě přišli i o poslední naději na výhru v krajském přeboru. V sobotu prohráli se Studénkou, ztratili body potřetí v řadě a krátce před koncem soutěže se jim vedoucí Kopřivnice vzdálila. Po utkání jsme vyzpovídali Lumíra Rosůlka, který se proti Studénce trefil, jeho gól ale bohužel přišel pozdě.

Po duelu se Studénkou je zřejmě po nadějích na první místo. Souhlasíte?

S tím souhlasím, ale může se stát cokoliv, třeba Kopřivnice taky někde ztratí body.

Celou sezonu jste šli vstříc vítězství, v posledních třech zápasech jste ale poztráceli hodně bodů. Čím to?

Takový je sport, jednou jste nahoře a pak přijde den blbec a nedaří se vůbec nic.

Nemohla na vás dolehnout fyzická nebo psychická únava?

Nemyslím si, že je to únava, spíše přístup k zápasu už byl jiný než jindy.

Studénku jste letos třikrát v pohodě porazili. V čem byl tento zápas jiný? Podcenili jste je?

Jak jsem řekl, špatný přístup k zápasu a samozřejmě, že i podcenění soupeře.

Dlouho jste se střelecky trápili. Trefili jste se až v závěru. Vy sám jste dal gól v poslední minutě. Proč to tam tak nepadalo dříve?

Byl to prostě zápas blbec, čím víc jsme chtěli vyhrát, tím víc se nám nedařilo.

Nemohli jste mít třeba ještě v hlavě kauzu „kontumace?“

Tu kontumaci jsme jako hráči, až tak neřešili, to je starost vedení a s tím my nic nenaděláme.

Najdete ještě motivaci do dalších zápasů?

Samozřejmě, že najdeme motivaci, chceme to dohrát do konce a všechny zápasy vyhrát, od toho tady jsme.

A jak se vám osobně líbí v Orlové? Přišel jste v rozehrané sezoně, uvedl jste se ale velmi dobře.

Jsem tady naprosto spokojený, a pokud mi Karviná nebude dělat problémy a bude o mě zájem i příští rok, určitě přijdu pomoct klukům dokončit to, co se nám letos nepovedlo. Jak jsem se uvedl, to musí hodnotit jiní lidé.

V Orlové jste se připravoval už loni. Jaktože jste tady nakonec nezůstal?

Spousta práce na baráku a rodinné starosti…

Vraťme se ještě k zápasu se Studénkou. Ten byl v některých chvílích hodně vypjatý. Vy sám jste dostal trest. Co se přihodilo?

Byli jsme podráždění, že nám to nejde a rozhodčí tomu taky moc nepomohl, takže byly i takové momenty. Nemám rád, když musím sedět.. Řekl jsem rozhodčímu, ať píská stejně na obě strany.